Zyski z Fortnite w styczniu spadły o połowę!

Zyski z Fortnite w styczniu spadły o połowę!

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że Netflix za największego rywala uważa grę Fortnite. Dziś portal streamingowy raczej nie ma już czego się bać.


Serwis SuperData Research przygotował raport najbardziej dochodowych gier w ostatnim czasie. Ku wszechobecnemu zdziwieniu dowiadujemy się, że na tę chwilę zyski z Fortnite są aż o 48% niższe niż w grudniu 2018.Pomimo dość dużego spadku pod względem osiągniętych przez Epic Games dochodów, Fortnite na tle innych tytułów i tak plasuje się dość wysoko. Zajmuje piąte miejsce w rankingu gier komputerowych oraz jest na drugim miejscu tuż za FIFĄ 19, jeśli chodzi o gry na konsolę.

Jesteśmy ciekawi kolejnych tego typu raportów, ponieważ w następnych miesiącach może nastąpić kolejny spadek dochodów. Ostatnio bowiem ogromną popularnością cieszy się nowa gra typu battle royale od EA - Apex Legends. Wątpliwe jednak, żeby tytuł elektroników zagroził Fortnite'owi na dłuższą metę.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.