Zniknął tajemniczy monolit, o którym mówił cały Internet

Zniknął tajemniczy monolit, o którym mówił cały Internet

Wysoki, srebrny  monolit, który został odkryty na pustyni w południowo-wschodnim Utah zapoczątkował niejedną teorię o przybyciu obcych na Ziemię i przyciągnął zdeterminowanych wędrowców, którzy zapragnęli odkryć tajemnicę jego pojawienia się. Niestety nie stał tam długo. Zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, co dało internautom kolejną zagadkę do rozwiązania.


Monolit został odkryty z helikoptera przez urzędników stanowych liczących owce w Utah. Ten osobliwy, lśniący obiekt był wkopanym w ziemię kawałkiem metalu o wysokości 4 metrów. Nie posiadał żadnych napisów ani oznaczeń. Nikt nie wiedział skąd on się tam wziął i po co.

Kiedy informację o nim wrzucono w Internet, praktycznie od razu stał się viralem na popularnych portalach społecznościowych. Chociaż władze początkowo nie podały danych o lokalizacji metalu to internautom zajęło tylko kilka dni znalezienie go. Udało to się dzięki mapom Google, które uchwyciły cień monolitu. Co ciekawe, przegląd archiwalnych zdjęć pozwolił  przy okazji ustalić, że stał on tam od co najmniej czterech lat.

Skoro odkryto jego lokalizację to wiadomo, że musieli tam się pojawić poszukiwacze przygód oraz tajemnic ze wszystkich stron świat. Zaczęły pojawiać się również teorie - skąd on się tam wziął?

  
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez David Surber (@davidsurber_)
Nie przyszło nam jednak odkryć tej zagadki, ponieważ - jak poinformowały władze - monolit zniknął w piątek wieczorem (27.11). Oczywiście w takich samych tajemniczych okolicznościach, jak się pojawił. To znaczy nie wiadomo kto, jak, gdzie i po co.Istnieje wiele możliwości tego, co mogło się z nim stać. Te najbardziej prawdopodobne to usunięcie go przez służby amerykańskie, zabranie z powrotem przez twórcę lub po prostu jakiś turysta wziął sobie jedyną w swoim rodzaju pamiątkę z Utah. Oprócz tych opcji, istnieje również spory odłam społeczności internetowej, który wciąż upiera się przy kosmitach... W każdym razie, ktokolwiek go zabrał - nie pochwalił się tym jeszcze w Internecie. Trzeba więc liczyć się z tym, że możemy nigdy nie poznać pełnej historii monolitu z Utah.

Aktualizacja 13:30: Jak informuje Daily Mail, podobny monolit został znaleziony wczoraj w Rumunii, a dokładniej w mieście Piatra Neamt. Mimo podobieństwa do obiektu z Utah, różni się drobnymi szczegółami.Na ten moment niewiadomo czy jest on powiązany z monolitem ze Stanów Zjednoczonych, jednak w sieci znów zrobiło się głośno od przeróżnych teorii. Najpopularniejsza głosi, że wszystko jest zaplanowaną akcją marketingową, która wkrótce zostanie wyjaśniona.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.