Znany raper staje w obronie Multiego i Czuuxa!

Znany raper staje w obronie Multiego i Czuuxa!

Rewolucja wizerunkowa i twórcza Young Multiego była jednym z gorętszych tematów ostatnich miesięcy. Wśród wielu pochwał za odwagę znalazła się też masa malkontentów i krytyków, którym nie spodobały się zmiany na jego kanale. Jeszcze mocniej oberwało się Czuuxowi, któremu zarzuca się kopiowanie stylu Young Multiego. Borixon w ostatnim wywiadzie jednak mocno wsparł młodych twórców i obronił ich przed zarzutami starszych kolegów.


Borixon jest jednym z bardziej doświadczonych polskich raperów, którzy podczas swojej wieloletniej działalności zdążyli już zrobić swoje. W przypadku Borixona jako "zrobienie swojego" można potraktować Gang Albanii współtworzony z Rozbójnikiem Alibabą i Popkiem, który był jawnym skokiem na kasę i daleko było mu do poważnego hip-hopu. Chociaż Gang Albanii był bardzo kontrowersyjny, to stanowił swego rodzaju przełamanie i wniósł do rapowego świata powiew świeżości i dystans, o którym wielu twórców często zapomina. Dlatego Borixon jest odpowiednią osobą, aby obronić młodych YouTuberów przed "zatwardziałymi" twórcami hip-hopowymi.

W krótkiej wypowiedzi dla Popkillera Borixon broni zarówno Young Multiego i Czuuxa. Nie wartościuje ich muzyki. Wskazuje na fakt, że dopóki żaden raper ani słuchacze o nich nie mówili, to był spokój i właściwie to nie istnieli na hip-hopowej scenie. Twierdzi on, że to właśnie przez ich gadanie młodzi YouTuberzy zaistnieli w muzycznym świecie i to oni ich wykreowali. Posłuchajcie całej wypowiedzi kieleckiego rapera:Ciekawe jest również to, że Borixon gloryfikuje Young Multiego i Czuuxa jako "utalentowanych ludzi, którzy rozkminili sobie jak zarobić pieniądze". Nazywa ich nawet biznesmenami i zastrzega, że nie można powiedzieć, że wbrew powszechnie krążącej opinii, nie są raperami. Twierdzi, że w jakimś stopniu nimi są i sami do tego doszli. Poucza również swoich kolegów "po fachu", że nie mogą oni mówić, kto jest raperem, a kto nie.

Słowa Borixona z pewnością dodadzą otuchy wszystkim młodym twórcom - nie tylko Young Multiemu i Czuuxowi. Wsparcie, które im okazał i zrozumienie może okazać się bezcenne dla kolejnych debiutujących twórców.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.