Znani polscy raperzy prowokują rapujących YouTuberów!

Znani polscy raperzy prowokują rapujących YouTuberów!

O tym, że YouTuberzy próbują swych sił w muzyce, wie chyba już każdy. Jedni są z tego zadowoleni, a inni stanowczo to krytykują. Właśnie do tej drugiej grupy dołączył ostatnio duet znanych polskich raperów - Paluch i Szpaku. O co chodzi?


Niektórzy YouTuberzy, tworzą muzykę już od lat. Zaczęło się m.in. od Gimpsona czy Young Multiego. Pierwszy z nich po ogromnym sukcesie w tej dziedzinie, postanowił odpuścić. Drugi natomiast, zrezygnował z nagrywania gier, by w 100% poświęcić się temu co tak naprawdę sprawia mu przyjemność. Swoje próby mają także inni twórcy. Jedni podeszli do sprawy profesjonalnie (Merghani), inni humorystycznie (Rafonix), a jeszcze inni jedynie po to by spróbować czegoś zupełnie nowego (bracia Malczyńscy czy CzuuX).

Tak zwana "nowa fala" rapu, stała się tematem przewodnim najnowszego utworu znanego rapera Palucha, na feacie ze Szpakiem. Piosenka "Kontrola Jakości" mówi o tym jak obecnie wygląda polska rap scena według artysty. W utworze znajdziemy sporo nawiązań do twórców YouTube, a także mały pstryczek do samego Young Multiego. Oto wybrane fragmenty:
Sztywna selekcja, klub elitarny
Nie strzelali z fejsa czy YouTuber party

Wasze rapy mam na kompie spakowane w folder "kosz"
Wasze rapy - marne kopie, już to wcześniej robił ktoś
Hyper hype - modna papka tylko dla mas
Hyper hype - kontrola jakości niezdana

Mam więcej jointów w kielni, niż Young Multi dredów na łbie
Auto samo zmienia biegi, jak w gaciach wiozę paczkę

Sprawdzam nowe kawałki czy gejplay'e z GTA
Zrobili se z rapu hobby, w lobby z LoL'a robią rap

Twój wirtualny świat, *****, drukowane kwity

Źródło tekstów: GeniusNa małą prowokację ze strony raperów odpowiedział sam Young Multi na swojej oficjalnej grupie. Zobaczcie sami co napisał:
Słucham tego 5 raz i dalej nie wiem czy to diss czy followup, jak diss to nie widzę obelgi bo dla mnie te wersy brzmią w takim samym stylu jak wers Borka z Diamentów - "ciągle zielone na głowie jak quebonafide". Ale ja się nie znam na rapie wiec nie wiem pozdro. I w sumie spoko, że moja ksywa już lata w trackach artystów takiego kalibru (mówię o Paluchu) - to oznacza, ze zaszło to już tak daleko, że nie można przestawać.

Wiele osób w internecie wyraziło spore zainteresowanie wobec muzycznej odpowiedzi Multiego na wersy Palucha czy Szpaka. Powyższy komentarz wiele jednak wyjaśnia i wszystko wskazuje na to, że Michał nie zamierza się przejmować dzisiejszą publikacją od BORCREW. Jak sam pisze, coś takiego tylko go motywuje do dalszego działania.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl