Znamy wyniki pierwszych spotkań Polskiej Ligi Esportowej!

Znamy wyniki pierwszych spotkań Polskiej Ligi Esportowej!

O starcie Polskiej Ligi Esportowej pisaliśmy już po tegorocznym turnieju Intel Master Extreme w Katowicach, który był jednym z najważniejszych wydarzeń e-sportowych w naszym kraju. Okazuje się jednak, że dzięki lidze możemy po raz kolejny podziwiać najlepszych polskich zawodników zmagających się o główną nagrodę, czyli o 240 tysięcy złotych. 
Wszystkie spotkania rozgrywane są w trybie BO2, a za każde zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty i 1200 złotych. Jeśli dojdzie natomiast do remisu, to zespoły otrzymają 1 punkt i 600 złotych. Cały projekt organizowany jest przez Fantasy Expo Challenge i dotyczy dwóch gier - Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends.Do rywalizacji w turnieju CS:GO zostało zaproszonych 8 zespołów - 5 wybranych przez organizatorów i 3 wybrane podczas kwalifikacji. Zaproszone drużyny to Team Kinguin, Pride, Venatores, Samsung4Gamers by Inet Kox oraz Pompa Team Yellow. Dzięki kwalifikacjom na turnieju pojawi się także Pompa Team Black, Team GRUBASy i PACT.

Pierwsze spotkanie rozegrało się między Venatores i Pompa Team Black. Już od samego początku zawodnicy PT starali się pokazać, że dadzą radę pokonać zaproszony zespół. Na pierwszej mapie, czyli na Mirage, udało im się i zwyciężyli po emocjonującej drugiej połowie.

Po przerwie rozpoczął się kolejny pojedynek, w którym Venatores od początku szło łeb w łeb z przeciwnikiem. Niestety do wygranej zabrakło im bardzo mało i ostatecznie to Pompa Team Black zwyciężyła na mapie Train z wynikiem 16:14 oraz otrzymała 3 punkty.
W drugim spotkaniu mieliśmy okazję zobaczyć ekipy Samsung4Gamers by InetKox i Team GRUBASy. Pierwsze rundy mapy Cache należały do Teamu GRUBASów, który zdominował przeciwników. Kolejna połowa nie przyniosła jednak żadnej zmiany, a upewniła wszystkich w przekonaniu, że tej drużyny nie można ignorować. Mapa trafiła na konto ekipy "GruBego" i przybliżyła graczy do zdobycia ważnych punktów.

Po udanym występie w pierwszej części spotkania przyszła pora na ostatni mecz. Tym razem wybrana została mapa Train. Drużyna Samsung4Gamers by InetKox dzielnie walczyła od samego początku i doprowadzili do remisu oraz dogrywki pod koniec gry. Po 6 rundach wszystko było jasne. Zwycięzcą została ekipa Samsung4Gamers by InetKox i to właśnie ona zgarnia małą wersje nagrody.

Kolejne emocjonujące mecze już jutro! Zawodników z zespołów  PACT i Pompa Team Yellow zobaczymy o 21:00, a Team Kinguin i Pride o 23:00. Transmisję na żywo wraz z komentarzem Piotra "Izaka" Skowyrskiego i Patryka "easiego" Dzięcioła znajdziecie tutaj.
 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.