Złodzieje żądają okupu od CD Projekt RED

Złodzieje żądają okupu od CD Projekt RED

Firma odpowiedzialna za stworzenie trzech świetnych produkcji opartych na powieściach Andrzeja Sapkowskiego oprócz gry opartej o to uniwersum na razie zajęta jest produkcją gry w nieco innym uniwersum. Mowa tutaj oczywiście o Cyberpunk 2077, w której to sprawie CD Projekt RED wydał pewne niepokojące oświadczenie.
Wszystko za sprawą pewnej osoby (lub grupy osób), która skontaktowała się z polską firmą i powiadomiła ją, że jest w posiadaniu wykradzionych, nieco starszych, danych pochodzących z nadchodzącej produkcji. Aby nie zostały one opublikowane do sieci, studio ma zapłacić odpowiedni okup. Szantażyści jednak nie mają na co liczyć, o czym CD Projekt RED jasno informuje w specjalnym oświadczeniu.
Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa,
że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

W dalszej części zamieszczonej informacji (którą w całości znajdziecie na końcu tego wpisu) możemy przeczytać także, że treść dokumentów jaka może znaleźć się w opublikowanych danych jest nieaktualna i w żaden sposób nie należy na ich podstawie doszukiwać się rozwiązań oraz pomysłów, które mogą znaleźć się w finalnej wersji produktu. Tak czy inaczej miejmy nadzieję, że odpowiednie organy namierzą osoby odpowiedzialne za kradzież plików i wymierzą im sprawiedliwą karę.


Co sądzicie o tej sprawie? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!

Trwa wielka wyprzedaż na GOG.com!