Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów już wkrótce!

Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów już wkrótce!

Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów zbliżają się wielkimi krokami. Już 25 maja rozpocznie się piąta odsłona wydarzenia, w którym ponad 60 YouTuberów zawalczy o Puchar Róży Wiatrów.


Event po raz kolejny odbędzie się w Węgorzewie, czyli mieście, które stawia na aktywny wypoczynek. Na miejscu zjawi się 12 załóg, w skład których wejdzie ponad 60 polskich twórców YouTube. Wśród nich obrońcy tytułów z poprzednich lat: Agnieszka Grzelak, SMAV, Dominik Rupiński oraz Śmiechawa TV. Na starcie nie zabraknie także innych uczestników poprzednich edycji: MadelineGavi, iHanio, Cyber Mariana, That’s Alien!, Czas Gentlemanów czy Rudego Człowiek. Na Żeglarskie Mistrzostwa YouTuberów zawita także wiele nowych twarzy, w tym: Żądny Przygód, Reżyser Życia, Yellowbox czy Bladii.

Wydarzenie będzie dla YouTuberów nie tylko sportową rywalizacją i relaksem, ale i świetną okazją do spotkania się w środowiska twórców. Fani znanych osobistości także pojawią się na miejscu i będą mieli okazję zebrać autografy, zrobić wspólne zdjęcie oraz rzecz jasna kibicować swoim ulubionym twórcom. Przebieg zaciętej rywalizacji zobaczyć będą mogli nie kibice zgromadzeni w porcie.Filmy YouTuberów z dotychczasowych edycji obejrzano ponad 6 000 000 razy i wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem widzów. Za całym wydarzeniem idzie jednak interesujące przesłanie, o którym więcej powiedział organizator wydarzenia, Bartek Milewski z Róży Wiatrów:
Od 5 lat staramy się iść z duchem czasu, a ponieważ zależy nam na docieraniu do młodzieży i zachęcaniu do żeglowania, pomyśleliśmy, że powinniśmy znaleźć skuteczny sposób na to, jak z takim komunikatem dotrzeć. Szybko okazało się, że pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie jest co raz większe, a co najważniejsze w wielu przypadkach wśród YouTuberów, już pierwszy udział w regatach przerodził się w prawdziwą pasję.

Organizatorzy korzystając z obecności wielu influecnerów w jednym miejscu, dokładnie tak jak w zeszłym roku, poprowadzą zbiórki charytatywne. Wybór celu zbiórki przypada zwycięzcy poprzedniej edycji, a cel tegorocznego charytatywnego streama zostanie wyznaczony przez  aktualną Mistrzyni Polski – Agnieszkę Grzelak wraz ze swoją załogą. Rok temu z inicjatywy organizatorów i Cyber Mariana zebrano ponad 8000zł, które w całości przekazane zostały na konto Fundacji Pokonaj Raka.Regaty odbędą się już 25 maja na mazurskim jeziorze Święcajty, natomiast start i meta znajdą się w ośrodku Róży Wiatrów w Węgorzewie. Program zawodów przewiduje dwa biegi krótkodystansowe i jeden długodystansowy. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej klikając tutaj oraz na oficjalnym fanpage eventu. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Turystyki Żeglarskiej Róża Wiatrów, sponsorem głównym został serwis Tipanddonation, a partnerami Miasto Węgorzewo, Clipper, Cupsell oraz Red Bull. Miło nam także poinformować, że wraz z markami takimi jak: 4FUN TV, CZWÓRKA Polskie Radio i Magazyn Żagle, zostaliśmy patronem medialnym Regat YouTuberów. Koniecznie śledźcie naszą stronę, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi tego wydarzenia.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.