Zapowiedziano remastery gier z serii GTA

Zapowiedziano remastery gier z serii GTA

Rockstar Games zapowiedział Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, czyli odświeżone wersje gier GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas.


Przez kilka ostatnich miesięcy w sieci pojawiło się mnóstwo plotek na temat powstawania remasterów kultowych gier z serii GTA. Te okazały się prawdą - deweloperzy zapowiedzieli właśnie projekt, na który wiele osób czekało od lat. Czego możemy się spodziewać?

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition ma być zestawem gier, w którego skład wejdzie GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Wszystkie produkcje otrzymają odświeżoną grafikę i "nowoczesne usprawnienia rozgrywki". Wszystko to przy zachowaniu klasycznego klimatu.

Pakiet zadebiutuje "wkrótce" na praktycznie wszystkich platformach. Mowa więc o PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch, Android oraz iOS. W przypadku wersji mobilnych możemy liczyć na debiut w pierwszej połowie 2022 roku.Nie ukazano jakichkolwiek materiałów wprost z rozgrywki. Te mają pojawić się za kilka tygodni wraz z kolejnymi szczegółami na temat projektu. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że Rockstar Games nie zawiedzie.

Warto też pamiętać, iż klasyczne wersje GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas zostaną niedługo usunięte z cyfrowych sklepów. Jeśli więc jeszcze nie posiadacie tych gier w swojej kolekcji, to nadszedł ostatni moment na ich zakup. Potem zostaną one zastąpione remasterami.

 

Czekacie na GTA: The Trilogy - The Definitive Edition? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.