Zakaz Wi-Fi w szkołach? Do Sejmu wpłynęła petycja

Zakaz Wi-Fi w szkołach? Do Sejmu wpłynęła petycja

Swego czasu głośno było o batalii przeciwników 5G z technologią, która według nich jest szkodliwa. Jak się okazuje, w tej samej rzeczywistości znajdziemy także przeciwników Wi-Fi, którzy właśnie złożyli do Sejmu "Petycję ws. ochrony dzieci oraz ludzi osłabionych przed szkodliwym wpływem sztucznego promieniowania mikrofalowego". O co dokładnie chodzi?


Autorzy wspomnianej petycji domagają się wdrożenia całkowitego zakazu funkcjonowania sieci Wi-Fi m.in. na terenach szkół i szpitali, gdzie według nich alternatywą dla bezprzewodowej sieci powinny zostać połączenia drogą kablową. Jeśli ktoś nie stosowałby się do zasad, ustawa przewidywałaby grzywnę w wysokości 100 złotych za każdy dzień działania Wi-Fi na danym obszarze.

W petycji znajdziemy listę badań oraz prac, które mają udowadniać rzekomą szkodliwość Wi-Fi, która według autorów jest powodem powstania całego pomysłu .Warto na koniec zaznaczyć, że choć sama petycja wzbudza wiele emocji w internecie, ma ona bardzo nikłą szanse na powodzenie. Warto jednak obserwować to, jak pomysł zostanie odebrany przez decydentów. Przykład reakcji niektórych samorządów na petycję dotyczącą 5G pokazał, że wszystko w tej kwestii jest możliwe.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.