Z The Sims 4 znikają wszystkie

Z The Sims 4 znikają wszystkie "nieodpowiednie treści"

Już wkrótce z The Sims 4 usunięte zostaną wszystkie treści uznane za nieodpowiednie oraz nieakceptowalne. Wszystko to w celu ochrony użytkowników, zwłaszcza tych najmłodszych.


Electronic Arts opublikowało specjalny wpis, w którym poinformowało o podjęciu walki z treściami niekoniecznie odpowiednimi dla oczu nieletnich konsumentów. Ostatnio mieliśmy bowiem do czynienia publikacją sporej liczby grafik w Galerii znajdującej się w grze The Sims 4.

Dlatego też wydawca podjął decyzję o aktualizacji i tak już restrykcyjnego filtra treści zabronionych przez regulamin produkcji. Przy okazji zachęcono do zgłaszania dzieł, które zdołają prześlizgnąć się przez dopiero co wprowadzoną blokadę.

Źródło: Electronic Arts


Jak możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu:
Zdajemy sobie sprawę z niedopuszczalnych treści, które zostały opublikowane w Galerii The Sims™ 4. Nasz zespół sprawdził filtr nieodpowiednich treści, po czym wprowadził do niego istotne poprawki, by takie sytuacje jak powyższa nie zdarzały się w przyszłości. Dziękujemy członkom naszej społeczności za czujność oraz pomoc w wykryciu nieprawidłowości. Dzięki Wam możemy współtworzyć bezpieczne środowisko twórcze dla naszych graczy.

Jest to o tyle istotne, że od niedawna The Sims 4 jest grą zupełnie darmową. Spowodowało to przypływ zupełnie nowych użytkowników, także tych młodych.

 

Co sądzicie o wprowadzonych zmianach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.