Z Instagram Stories korzysta już dwa razy więcej użytkowników niż ze Snapchata!

Z Instagram Stories korzysta już dwa razy więcej użytkowników niż ze Snapchata!

Instagram Stories nie były w aplikacji od samego początku. Popularne krótkie relacje swój początek miały na Snapchacie, jednak później inne media społecznościowe zaczęły przejmować ten pomysł i odnosić na nim dużo większe korzyści. Potwierdzają to wyniki ujawnione przez władze Instagrama.


Koncern ogłosił, że Stories na Instagramie właśnie przekroczyły 400 milionów dziennych użytkowników. Co ciekawe, w czerwcu zeszłego roku korzystało z nich jakieś 250 milionów ludzi, co oznacza ogromny wzrost popularności Stories.

Przy tym wszystkim Snapchat wypada blado, bo ostatnio przyznał się, że posiada "tylko" 191 milinów dziennych użytkowników. To oznacza, że z instagramowych Stories korzysta ponad dwa razy więcej internautów. Nie ma jednak co się dziwić, bo platforma Marka Zuckerberga niedawno przekroczyła miliard użytkowników.Przy okazji chwalenia się doskonałymi wynikami, Instagram ogłosił nową, muzyczną funkcję na swoich Stories. Użytkownicy będą bowiem mogli dodawać do swoich relacji przeróżną muzykę - w zależności od humoru i preferencji do wyboru ma być tysiące piosenek i artystów. Opcja ta dostępna jest w wybranych krajach, ale już niedługo każdy będzie mógł z niej skorzystać.

Instagram idzie w kierunku muzyki, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że jest ona ogromną częścią platformy. 45% jej użytkowników obserwuje zweryfikowanych piosenkarzy, a 3 z 5 najpopularniejszych Instagramowiczów to właśnie muzycy.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.