YouTuberzy zaczynają zupełnie od początku! Mocne wejście gry YouTuber's Life

YouTuberzy zaczynają zupełnie od początku! Mocne wejście gry YouTuber's Life

Pamiętacie jeszcze youtube'owy szał na grę polskiej produkcji - Tube Tycoon? Wielu twórców prowadziło z niej serie jeszcze w styczniu tego roku, o których większość z Was już pewnie zapomniała. Od tego czasu temat symulacji prowadzenia kanału na YouTube przycichł, aż do maja, gdzie w ostatnią środę premierę miała produkcja pt. "YouTuber's Life" od U-Play online. Gra pozwala nam nie tylko poczuć się jak początkujący YouTuber oraz rozwijać swój kanał, ale także wymaga od nas równoczesnego prowadzenia zwykłego życia i wypełniania podstawowych potrzeb życiowych, czyli snu i jedzenia. Nic dziwnego więc, że spodobała się ona m.in: Gimperowi, Isamu, Blowkowi czy Bonkolowi.


Jednym z twórców, który postanowił przeprowadzić "symulację własnego życia" jest Gimper. Wczoraj na jego kanale pojawił się pierwszy odcinek z przedstawionej wyżej gry. Tomek zdecydował się stworzyć postać, która w jak największym stopniu odwzorowywałaby jego samego. Właśnie z tego powodu wybrał osobowość biznesmana, która mocno kładzie nacisk na kwestię zarobkową. Nie zabrakło również reakcji Gimpera na pierwszy negatywny komentarz pod nagranym przez jego postać gamaplayem. W typowym dla siebie stylu szukał opcji, która pozwalałaby mu zbanować pierwszego hejtera.
Blowek także postawił na stworzenie w produkcji U-Play online swojego alter ego. Gra stanowi dla niego pewną odmianę "Incepcji", ponieważ, jak sam mówi, jako Youtuber nagrywa symulację tworzenia filmu w serwisie YouTube. Sama rozgrywka jednak pozytywnie go zaskakuje. Czy możemy oczekiwać nowej, regularnej serii na kanale Blowa?
Isamu zaszczycił nas dłuższym materiałem z YouTuber's Life, co sprawia, że możemy zapoznać się z tym, co się dzieje na dalszych etapach rozgrywki. Twórca zdecydował się na stworzenie persony o charakterze imprezowicza, która nagrywa filmy z gier  najbardziej popularnych i nadaje im randomowe tytuły. Idąc śladem Gimpera, Isamu również chciał usunąć pierwszy, negatywny komentarz pod gamplayem jego postaci, a swój pierwszy materiał sponsorowany nazwał "Sprzedałem się".
Grą zainteresował się również Bonkol, który wypróbował ją w dniu premiery, na jednym ze swoich streamów. Sugerując się pozytywnym odbiorem widzów, postanowił rozpocząć na swoim kanale serię z YouTuber's Life. Twórca bardziej skupia się na przedstawieniu zasad funkcjonowania produkcji od U - Play online i prowadzi poważniejszą rozgrywkę. W swoim materiale zwraca uwagę na szczegółowość zawartą w grze oraz chwali jej podobieństwo do rzeczywistego, codziennego życia początkującego YouTubera.
W momencie publikacji tego artykułu, jeszcze jeden twórca rozpoczął nagrywanie tej luźnej produkcji! Kto? Vojtaz, który także postanowił stworzyć samego siebie. Trochę to trwało, ale całe szczęście Wojtek przyspieszył cały ten proces. Pierwsze subskrypcje zdobyte, a film ten zobaczycie poniżej:
YouTuberzy już powspominali czasy swoich początków, a Ty? W którego twórcę chciałbyś wcielić się najbardziej?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.