YouTuberzy warci polecenia – Wiktor Dyduła

YouTuberzy warci polecenia – Wiktor Dyduła

To już drugi artykuł z serii "YouTuberzy warci polecenia". W poprzednim wpisie przedstawiliśmy kanał naukowy - "Nauka. To Lubię". Dzisiaj natomiast chcemy przybliżyć Wam kanał "Wiktor Dyduła", którego nazwa pochodzi od imienia i nazwiska YouTubera. Tworzy on materiały, na których wykonuje covery znanych piosenek.


Wiktor na YouTube jest już od 2011 roku, jednak pierwszy film na jego kanale pojawił się dopiero 3 lata później. Już od początku kanał ukierunkowany był na tworzenie coverów znanych utworów. Pierwszy z nich to "I see fire". Od tego czasu powstało kolejne 28 utworów w jego wykonaniu. Na większości materiałów na tym kanale możemy zobaczyć grającego na gitarze YouTubera wykonującego aktualne hity. Twórca zgromadził na swoim kanale ponad 3600 subskrypcji, a jego filmy zostały wyświetlone prawie 370 000 razy! Obrazuje to, jak wielką popularnością cieszą się poszczególne materiały twórcy. YouTuber ma liczną grupę swoich stałych widzów, którzy wspierają go we wszystkich działaniach i kibicują, by dalej się rozwijał.


W 2017 roku Wiktor wystąpił w jednym z odcinków programu "Idol". Jurorzy docenili niepodważalny atut YouTubera - bardzo ciekawą barwę głosu. Należy wspomnieć również o tym, że wykonawca śpiewa bardzo czysto, co znacznie podnosi poziom jego filmów. Wiktor jest również członkiem zespołu "Konsternacja", który na swoim fanpage'u na Facebooku zgromadził ponad 1300 polubień, natomiast na oficjalnym kanale na YouTube ma 200 widzów. Tam natomiast znaleźć można ich własne kompozycje, w których Wiktor jest wokalistą. Na niektórych filmach na kanale "Wiktor Dyduła" znaleźć możemy razem z głównym wykonawcą również innych artystów, np. jednego z członków jego zespołu, który akompaniuje twórcy grą na gitarze.


Do najpopularniejszych filmów na jego kanale należą covery: "Candy - Quebonafide", "Sweater Weather  - The Neighbourhood" oraz "Małomiasteczkowy - Dawida Podsiadło". Te trzy piosenki zgromadziły łącznie prawie 210 tysięcy wyświetleń, czyli 60% łącznej liczby wyświetleń  wszystkich jego filmów. Przewaga łapek w górę pod filmami Wiktora jest zdumiewająca. Ich liczba często przekracza kilka tysięcy, natomiast łapek w górę zwykle nie jest więcej niż 100. Twórca bardzo przykłada się do produkcji materiałów, o czym świadczy, chociażby brak jakichkolwiek pomyłek, czy fałszów. W komentarzach pod coverami znaleźć można wiele bardzo pozytywnych opinii, w których wyczytać możemy wiele ciepłych słów na temat wykonania, jak i samego głosu Wiktora. Pod najbardziej popularnymi filmami znaleźć można również komentarze większych YouTuberów, którzy chwalą wykonania twórcy.


Kanał z pewnością należy do tych wartych śledzenia. Jeżeli znudzą nas oryginalne wykonania naszych ulubionych piosenek, możemy poszukać na YouTube ich coverów. Te w wykonaniu Wiktora Dyduły z pewnością zawsze będą na wysokim poziomie, dlatego wszyscy fani muzyki popularnej, czystego śpiewu oraz gitary obowiązkowo powinni dodać go do listy subskrybowanych twórców. Na kanale prawdopodobnie nie raz jeszcze zobaczymy świetne wykonania piosenek na czasie. Mamy nadzieję, że kanał dalej będzie się rozwijał i już wkrótce filmy YouTubera dotrą do jeszcze szerszej publiczności. Wiktorowi życzymy powodzenia w kontynuowaniu kariery, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na jego kanał!

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.