YouTuberzy warci polecenia - Vlog Casha

YouTuberzy warci polecenia - Vlog Casha

To już #25 artykuł z serii "YouTuberzy warci polecenia", w której co tydzień przedstawiamy Wam jeden kanał posiadający od tysiąca do 150 tysięcy subskrypcji, który czymś się wyróżnia i przekazuje wartościowe treści. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o kanale "ciekawehistorie" zajmującym się tematyką historyczną. Znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów przedstawiających ważne historyczne fakty. W tym wpisie chcemy polecić Wam kanał "Vlog Casha", o tematyce podróżniczej.


Kanał został założony 5 czerwca 2014 roku, a już 5 dni później pojawił się na nim pierwszy film. Licznik subskrybentów stale się zwiększał, co sprawiło, że już po dwóch miesiącach prowadzenia kanału, liczba widzów przekroczyła 1000. Początkowo "Vlog Casha" zajmował się tematami związanymi z motoryzacją, a konkretnie motorami. Dopiero w czerwcu 2015 roku pojawił się pierwszy film, którego tematyka z czasem przejęła cały kanał. Chodzi oczywiście o podróże. YouTuber wybrał się do USA i postanowił swoją podróż uwiecznić i zaprezentować widzom. Seria została na tyle dobrze przyjęta, że była kontynuowana przez ponad 20 odcinków. Jak sam pisze o kanale "początkowo był on prowadzony w ramach chwilowej zajawki, jednak po czterech latach prowadzenia kanału okazuje się, że tworzenie vlogów na YouTube jest czymś, od czego nie potrafię się oderwać". Następnym celem Casha był Meksyk, z którego również zobaczymy kilka filmów. Na kanale zobaczymy zatem vlogi z krajów takich jak: Australia, USA, Polska, Turcja, Bułgaria, Albania, Meksyk, czy Singapur. Do najpopularniejszych odcinków należą: "Ceny w Australii - Zakupy za 50 zł", "Wypadek oczami motocyklisty" oraz "Jazda motocyklem po Warszawie - Polish Drivers".


 "Vlog Casha" w tym momencie posiada ponad 44 tysiące subskrybentów, a liczba ta stale rośnie w dość szybkim tempie. Warto zwrócić również uwagę na liczbę wyświetleń wynoszącą prawie 4,6 miliona. Dużym powodem do dumy dla Casha może być również ilość łapek w górę w stosunku do tych w dół. Tych pierwszych zwykle jest ponad tysiąc, a tych drugich nie więcej niż 100. Dobre opinie o filmach znajdziemy także w komentarzach, gdzie widzowie piszą między innymi o bardzo ciekawym sposobie prowadzenia materiałów przez YouTubera.Twórca posiada również inne media społecznościowe, takie jak fanpage na Facebooku, gdzie regularnie informuje o najnowszych produkcjach, jakie pojawiają się na jego kanale. Od czasu do czasu pojawiają się tam również dodatkowe informacje odnośnie kanału, czy samego prowadzącego. Cash ma też swoją grupę, do której aktualnie należy ponad 900 członków. Jeżeli chcecie lepiej poznać twórcę kanału "Vlog Casha", koniecznie tam dołączcie. YouTubera możecie śledzić również na Instagramie, gdzie na jego profilu zobaczycie wiele niesamowitych zdjęć z podróży i nie tylko. Cash posiada również konto na Patronite, czyli platformie służącej do wspierania twórców poprzez dobrowolne wpłaty od fanów. Ze zgromadzonych tam środków pokrywa koszty utrzymania kanału oraz kupuje coraz lepszy sprzęt, by jakość kanału również stale się rozwijała. Jeżeli kanał się Wam spodobał i chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co się tam pojawi, koniecznie zasubskrybujcie Casha na YouTube. Możecie to zrobić, klikając tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.