YouTuberzy warci polecenia - Poczuj Klimacik

YouTuberzy warci polecenia - Poczuj Klimacik

Przed Wami kolejny artykuł z serii "YouTuberzy warci polecenia". Jej zasady są bardzo proste - co tydzień przedstawiamy jeden mały kanał, który naszym zdaniem jest wyjątkowy pod względem jakości, przedstawianych treści lub sposobu prowadzenia. W poprzednim wpisie zaprezentowaliśmy kanał "Co Najlepsze?", czyli bardzo ciekawe miejsce na YouTube, gdzie dowiecie się bardzo wiele o technologii. Tym razem chcemy polecić Wam coś zupełnie innego - kanał "Poczuj Klimacik", na którym znajdziecie krótkie wywiady z ciekawymi ludźmi.


Kanał został założony w połowie sierpnia ubiegłego roku, a już na ten moment posiada 8,5 tysiąca subskrypcji. Z pewnością jest to zasługa wyjątkowej tematyki, jaką na nim znajdziemy. Jest ona nie tylko bardzo ciekawa, lecz również niezwykle różnorodna. Idea kanału, która przyświeca mu od samego początku, to krótkie wywiady z ludźmi wykonującymi niezwykłe zawody. Kto nie chciałby dowiedzieć się nieco o pracy barmana, DJ, czy adwokata? Między innymi z przedstawicielami tych zawodów rozmawiał twórca kanału "Poczuj Klimacik".

Najpopularniejszym filmem na tym kanale jest wywiad z tatuażystą, który zgromadził prawie 200 tysięcy wyświetleń! To ogromna liczba, jak na tej wielkości kanał, lecz wszystko staje się jasne, gdy tylko obejrzymy ten materiał. Tatuażysta odpowiedział nie tylko na pytania, które z pewnością zadają sobie ci, którzy chcą sobie zrobić tatuaż, lecz również na te, które dotyczą tajników jego pracy. Nie jest to jedyny tak niezwykły wywiad na tym kanale. Każdy z nich przekazuje całkowicie inne treści, więc każdy może znaleźć tam coś dla siebie.Najnowszy film pochodzi sprzed tygodnia, a gościem programu jest nauczyciel historii. Historyk opowiada, jak postrzegany jest zawód nauczyciela w Polsce, ile się zarabia na tym stanowisku oraz co jest przyjemnego w pracy w szkole. Warto zajrzeć na kanał "Poczuj Klimacik", ponieważ mimo że jest na nim zaledwie 10 filmów, wszystkie są niezwykle interesujące i przekazują wiele ciekawostek z różnych zawodów. Ogromnym plusem tego typu wywiadów jest fakt, że nie jesteśmy w nich zanudzani długimi historiami z życia i opowieściami odbiegającymi od tematu. Goście odpowiadają wyłącznie na 15 zadanych przez prowadzącego pytań, które nieraz wywołują uśmiech na twarzy zarówno odpowiadającego, jak również widza.

Kanał posiada również swój fanpage na Facebooku, gdzie zawsze pojawiają się informacje o nowych materiałach na kanale. Możecie odwiedzić ich stronę, klikając tutaj. "Poczuj Klimacik" ma też konto na Instagramie, gdzie publikują zdjęcia z planu i krótkie zapowiedzi filmów. Jeżeli chcecie zobaczyć, co jeszcze się tam znajduje, kliknijcie ten link. Kanał "Poczuj Klimacik" jest zatem niezwykle wyjątkowym miejscem w internecie, gdzie prawie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jeszcze nie subskrybujesz tego kanału, koniecznie kliknij tutaj, by nie przegapić żadnego nowego filmu.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.