YouTuberzy nagłaśniają sprawę ACTA 2!

YouTuberzy nagłaśniają sprawę ACTA 2!

Internet od bardzo dawna nie był w tak dużym niebezpieczeństwie. Perspektywa ocenzurowania internetu jest tak realna, że sprawę zaczynają nagłaśniać YouTuberzy a internauci sami angażują się w walkę ze szkodliwymi regulacjami o prawie autorskim.


O całej sprawie związanej z ACTA 2 pisaliśmy kilka dni temu i jej podsumowanie znajdziecie w tym artykule. Wyraz swojego zaniepokojenia zaczęli dawać także YouTuberzy, którzy mogą stracić własne kanały ze względu na regulację o prawach autorskich. Jak jednak podkreśla każdy z nich, nie chodzi wyłącznie o ich twórczość, ale o internet, jaki znamy. Może bowiem go zabraknąć.

Film Boxdela o nadchodzącej cenzurze internetu wspiął się już na drugie miejsce karty Na Czasie. Twórca zachęca w nim do zjednoczenia się w tych trudnych chwilach i działania:O zagrożeniu wypowiedział się też DeeJayPallaside w 6:30:Mateusz Spysiński nagrał dwa filmy na ten temat. W poniższym prezentuje on wizję internetu, która jest możliwa po wejściu w życie regulacji o prawie autorskim oraz oddaje głos Atorowi, który tłumaczy zagrożenie. Tutaj natomiast znajdziecie jeszcze jeden film Mateusza, w którym jeszcze raz tłumaczy sytuację.Ator natomiast transmitował dzisiaj konferencję z Sejmu Rzeczypospolitej, by później wziąć udział w proteście, który także nagrywał. W podobnej manifestacji wziął dziś udział DeeJayPallaside.Cały czas pojawiają się filmy na YouTube dotyczące ACTA 2, w których znajdziecie wszystkie najprzydatniejsze linki. Zachęcamy do zajrzenia na dwie strony, które stanowią główne źródło informacji: antyart13.pl oraz saveyourinternet.eu, bo sprawa jest bardzo poważna. Walczmy o wolny internet.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.