YouTuberzy i ich fani wzięli udział w wielkiej bijatyce

YouTuberzy i ich fani wzięli udział w wielkiej bijatyce

Takich obrazków społeczność YouTube jeszcze nie miała okazji widzieć i mamy nadzieję, że już nigdy więcej nie zobaczy. Wczorajszego wieczora w Berlinie doszło do wielkiej bijatyki z udziałem twórców oraz ich fanów.


Do wydarzenia, o którym mowa, doszło na berlińskim Alexanderplatz. Zwolennicy dwóch skonfliktowanych YouTuberów - "ThatsBekira" (ponad 260 tys. subskrypcji) i miejscowego - "Bahara Al Almooda" (ponad 14 tys. subskrypcji), spotkali się w miejscu by przeprowadzić "ustawkę". Na miejscu było ok. 400 osób, lecz w samej bijatyce wzięło udział ponad 50 z nich. W ruch poszły pieści i kopniaki, a część osób użyła także gazu pieprzowego.Krótko po zajściu na miejscu pojawiło się ponad 100 funkcjonariuszy. Policja zatrzymała dziewięć osób. Gdy podczas akcji tłum się rozbiegł, grupy przeniosły się na pobliską stację metra, na której obrzucali się kamieniami.

Na ten moment nie jest znany dokładny powód konfliktu YouTuberów. Oglądając wideo słyszymy jednak, jak jeden z twórców mówi do drugiego:
Wiesz, obraziłeś rodzinę. Z rodziną nie ma żartów, wiesz. Tu chodzi o honor, habibi (po arabsku "kochanie" - red.)

Bekir -YouTuber, który wziął udział w bijatyce napisał natomiast na swoim Twitterze:
Chciałem wam powiedzieć, że bardzo źle się czuję. Mam kontuzję.

Pod wpisem dodał, że na ten moment zawiesza działalność w mediach społecznościowych. Co sądzicie o tym wydarzeniu?

Źródło: TVN24.pl

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.