YouTuberzy grają już w demo Outlast 2

YouTuberzy grają już w demo Outlast 2

Pierwsza odsłona gry "Outlast" była produkcją przełomową jeśli chodzi o niezbyt popularny gatunek survival horror. Studio Red Barrels, które odpowiada za grę, chciało stworzyć dzieło, mogące być określane mianem "klasyki gatunku". Podołali temu zadaniu w stu procentach , o czym świadczy chociażby ocena 10/10 wystawiona w oparciu o ponad 23000 recenzji graczy na platformie Steam. Outlast idealnie przyjął się na YouTube za równo w Polsce jak i za granicą, a gameplay'e z tej właśnie gry, nagrywali najpopularniejsi twórcy. Czy "outlastomania" dotknie nas ponownie, po premierze drugiej części?


Premiera Outlasta miała miejsce 4 września 2013 roku i aż do wyjścia konsol Xbox One i PS4, gra była dostępna jedynie na PC. Jest to połączenie przygodówki z pierwszoosobową grą akcji, a to wszystko oprawione w mroczny i intrygujący klimat szpitala psychiatrycznego. Poza tym solidnie trzyma w napięciu i lubi zaskakiwać czy też straszyć "jump scare'ami". Outlast jest więc idealnym materiałem do tworzenia "let's playów", na co uwagę zwróciło wielu polskich YouTuberów. Debiutancką produkcje Red Barrels przechodzili na swoich kanałach bądź streamach między innymi: Rojo, Isamu, Rock, Gimper, Tivolt i wielu innych twórców.


outlast


Druga część gry miała początkowo mieć swoją premierę pod koniec 2016 roku. Twórcy przełożyli jednak to wydarzenie na pierwszy kwartał 2017 roku, aby móc lepiej dopracować swoje dzieło. Głód fanów został jednak troszkę zaspokojony wersją demo, która jest już od jakiegoś czasu dostępna za darmo, zarówno na PC jak i na konsole (Xbox One/PS4). Za nagranie dema Outlasta 2 zabrało się już wielu polskich YouTuberów. O to filmy niektórych z nich:


Gimper:
Rojo:
Kubson:
Disowskyy:
Demo bardzo zachęca do wyczekiwania na grę i udowadnia, że druga część może być jeszcze lepsza niż jej poprzedniczka. Zainteresowanych zachęcamy do wypróbowania drugiego dziecka Red Barrels, bo "wersja trialowa" ma być dostępna do pobrania tylko do 1 listopada.


Jak wy cieszycie się na wieść o nowej odsłonie Outlasta? Planujecie kupić tą grę czy może obejrzeć ją u swojego ulubionego twórcy? Piszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.