YouTuberzy o swoich gamingowych wyzwaniach

YouTuberzy o swoich gamingowych wyzwaniach

Gry wideo od momentu swoich początków przeszły długą drogę i pod wpływem wielu czynników mocno się zmieniły. Większość współczesnych tytułów już nie stanowi już dla potencjalnego gracza dużego wyzwania, a prowadzi go za rękę wskazując dokładne położenie praktycznie wszystkiego, a poziom trudności zmalał w nich do minimum. Warto więc czasami powrócić pamięcią do tych produkcji, w które grało się kilkanaście lat temu.


Zapewne każdy gracz będzie w stanie wymienić ten jeden tytuł, w który rozgrywka sprawiła mu najwięcej przyjemności i frajdy. Co jakiś czas zdarzają się takie gry, które zamiast cieszyć przyprawiają o irytację i zdenerwowanie poprzez chociażby swój nieprzemyślany poziom trudności. Istnieją także takie, gdzie to właśnie wyzwanie w postaci wysokiego poziomu trudności przesądza o wyjątkowości danej produkcji. Kilka słów na ten temat postanowili powiedzieć znani polscy twórcy internetowi na łamach materiału przygotowanego podczas IEM Katowice 2017 przez zespół TVGRY.pl.

Tymi YouTuberami są między innymi CTSG oraz Maciek Dąbrowski, których od dzieciństwa jednym z zainteresowań są właśnie gry wideo. Przez wiele lat ograli niezliczona ilość łatwych oraz trudnych produkcji. Ekipa z TVGRY.pl postanowiła spytać ich o tą konkretną - o tą, która sprawiła im największe wyzwanie. Maciek z kanału Z DUPY szczególnie wspomina cel jaki postawił sobie podczas zabawy z grą Bioshock. Sony postanowiło wprowadzić system osiągnięć na swoje konsole, więc dla twórcy stało się to idealną motywacją ku temu, by ukończyć Bioshocka na sto procent zdobywając przy tym platynowe osiągnięcie. Z kolei Kamil zagrywał się swego czasu w bardzo trudne gry platformowe, w których wygranie danego poziomu sprawiało mu niezwykłą satysfakcję. Najbardziej wspomina platformówkę Die, Robot, Die, która swoją trudnością często zniechęcała do dalszej zabawy, lecz mimo to CTSG bardzo ją sobie chwali. Oprócz tej dwójki YouTuberów wystąpił także zupełnie niespodziewany gość, którego zapewne zna większość z Was. On też postanowił podzielić się z nami swoimi komputerowymi doświadczeniami. Aby dowiedzieć się o kim mowa musicie film obejrzeć sami:


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.