YouTuberzy edukują młodych widzów!

YouTuberzy edukują młodych widzów!

Na polskiej scenie YouTube istnieje wiele kanałów edukacyjnych, które pokażą Wam dużo pomocnych materiałów i udowodnią, że nauka wcale nie musi być nudna. Jak się jednak okazuje, nie tylko tam znajdziecie takie treści, a wszystko przez ostatnie współprace YouTuberów z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Cyfryzacji. Dzięki projektom po raz kolejny widzimy, że na platformie można zobaczyć coś więcej, niż samą rozrywkę. 


Pierwszym internetowym twórcą, który zaangażował się w projekt "Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki" jest Ziemniak! Wraz z Ministerstwem Finansów Piotr postanowił opowiedzieć swoim widzom trochę na temat tego, w jaki sposób mogą oni zacząć swoją przygodę z YouTubem i stworzyć swoje pierwsze materiały. Dzięki tym poradom  wszyscy fani Ziemniaka mogą nagrać własny film i wziąć udział w konkursie dotyczącym podatków. Główną nagrodą są warsztaty filmowe z Piotrkiem i wycieczka do Warszawy!


Kolejną osobą, która podobnie do Ziemniaka postanowiła zachęcić swoich widzów do zrobienia czegoś kreatywnego jest Kaluch. Akcja Ministerstwa Cyfryzacji, w której wziął udział, miała na celu promowanie kodowania. Kamil również ogłosił konkurs, w którym zadaniem było stworzenie animacji lub gry. Najlepsze prace konkursowe pojawiły się w jego filmach, który możecie obejrzeć poniżej:avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.