Co łączy YouTuberów i Dziedzictwo Kulturowe?

Co łączy YouTuberów i Dziedzictwo Kulturowe?

YouTuberów i Unię Europejską łączy wiele wspólnego. Nieraz widzieliśmy znanych vlogerów angażujących się w inicjatywy związku, a niektórzy z nich odwiedzili nawet Parlament Europejski. Co przygotowano tym razem?


W tym roku obchodzimy Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Właśnie z tej okazji oraz z okazji obchodów Dnia Europy, przypadających na 9 maja, Komisja Europejska zorganizował konkurs, w którym główną rolę biorą internetowi twórcy.  Konkurs powstał w konkretnym celu - ma on za zadanie uświadomić młodym osobom, na czym polega polskie i europejskie dziedzictwo kulturowe. Z odpowiedzią na to pytanie ruszyła czwórka YouTuberów: Katka Vlog, PoProstuPatryk, Policzona Szama oraz Blogodynka. Ich prace znajdziecie na stronie, do której przejdziecie klikając tutaj.Jak zagłosować na wybrany film? Wystarczy posiadać konto na Facebooku, odwiedzić stronę https://www.euculturechallenge.pl/, wybrać zakładkę z osobą, na którą chcemy oddać głos oraz kliknąć "Lubię to". To wszystko!

Jakby tego było mało, z wyżej wymienionymi twórcami będzie można się spotkać na żywo i to nie byle gdzie, bo w Miasteczku Europejskim! Wydarzenie odbędzie się 12 maja na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Miasteczko otwarte będzie w godz. 10:00 – 15:00, a na miejscu na każdego będzie czekało wiele atrakcji. Pojawicie się tam?

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.