YouTuberzy z planem posadzenia 20 mln drzew!

YouTuberzy z planem posadzenia 20 mln drzew!

MrBeast jest twórcą, którego popularność oraz wyświetlenia biją wszelkie możliwe rekordy. Na każdej ze swoich wyjątkowych jak na scenę YouTube produkcji osiąga od kilku do nawet kilkudziesięciu milionów wyświetleń, a obecnie jego kanał subskrybuje ponad 25 milionów osób. Na kanale twórcy nie raz pojawiały się treści propagujące pomoc potrzebującym czy działania charytatywne. Tym razem, projekt jest wyjątkowo ambitny, nawet jak na standardy, do których przyzwyczaił nas MrBeast. 


Najnowszy film YouTubera zdobył ponad 24 miliony odsłon w ciągu zaledwie dwóch dni. W odróżnieniu od wielu innych syzyfowych czy szalonych projektów, nowa produkcja ciągnie za sobą wyjątkowo ważny cel. Materiał został stworzony we współpracy z fundacją Arbor Day Foundation, która zajmuje się masowym sadzeniem drzew. Celem materiału jest zachęcenie jak największej ilości osób do dotacji na rzecz owej fundacji, ponieważ każdy wpłacony dolar, to jedno posadzone drzewo. Całe wydarzenie rozchodzi się ogromnym echem po całej sieci, a jak na razie udało się posadzić aż 5,643,573 drzew. Głównym celem akcji #TeamTrees jest posadzenie 20 milionów drzew na całym świecie do 1 stycznia 2020 roku i wszystko wskazuje na to, że plan ten może się powieść. Zachęcamy was do zapoznania się ze wspomnianym filmem:Pieniądze wpłacać można na stronie fundacji oraz bezpośrednio pod filmem na YouTube. Warto wspomnieć, że mimo tego, że głównym promotorem akcji jest MrBeast, #TeamTrees zaczynają nagłaśniać także inni twórcy jak chociażby PewDiePie, Ninja, Rhett & Link, Jacksepticeye , MKBHD  i wielu innych.


 

Zdecydowanie chcielibyśmy widzieć więcej tego typu inicjatyw na YouTube i gorąco zachęcamy wszystkich do wpłat!


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.