YouTuberki przeciwko stereotypom – akcja #endthestigma

YouTuberki przeciwko stereotypom – akcja #endthestigma

YouTuberzy to osoby, których działania mają dość duży zasięg w Internecie. To właśnie dlatego biorą oni udział w różnych kampaniach, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy, których normalnie nie zauważamy lub nie chcemy zauważać. W jedną z takich zaangażowali się tacy YouTuberzy, jak  Po Cudzemu, LoJournal, Martin Stankiewicz, Pink Candy, Mówiąc inaczej, Malgorzata Halber, Billie Sparrow i Hania.es – zobaczcie efekty tej współpracy.
Nowa akcja w udziałem YouTuberów robi ogromne wrażenie – jest to związane bezsprzecznie z tematyką, którą porusza ten film. Jakim problemem społecznym zainteresowali się YouTuberzy? Po Cudzemu, LoJournal, Martin Stankiewicz, Pink Candy, Mówiąc inaczej, Malgorzata Halber, Billie Sparrow i Hania.es postanowili zaangażować się w międzynarodową akcję #endthestigma, która ma na celu uświadomienie ludziom, że korzystanie z pomocy psychologów i psychiatrów wcale nie jest czymś złym. Wręcz przeciwnie – jest to coś zupełnie normalnego, jak korzystanie z porad innych lekarzy specjalistów. Dlaczego więc dzisiejsze społeczeństwo patrzy na to nieprzychylnym okiem?

Film z udziałem przedstawia standardową scenkę rodzajową, w które dziewczyna przyznaje się oficjalnie do tego, że korzysta z pomocy psychologa. Reakcja otaczających osób jest zupełnie przewidywalna – są oni zdziwieni tym, że zdecydowała się ona na taki krok, jak również tym, że tak otwarcie przyznaje się ona do tego. W filmie można też usłyszeć, że przecież to nie choroba i samo minie – po co więc ośmieszać się publicznie, chodząc do psychologa czy psychiatry? YouTuberzy próbują tu zwrócić uwagę na to, że korzystanie z porad specjalistów od zdrowia psychicznego jest zupełnie normalne i niczym nie różni się to od korzystania z porad innych lekarzy. Jeśli mamy więc problem, powinniśmy iść z nim do odpowiedniego lekarza i szukać pomocy – ignorowanie problemu może z kolei doprowadzić do jego pogorszenia i tragicznych skutków.

Cały film z udziałem YouTuberów możecie zobaczyć tutaj:Co sądzicie o temacie poruszonym przez YouTuberów? Czy korzystanie z porad psychologa to rzeczywiście coś, czego należy się wstydzić w dzisiejszych czasach. Piszcie w komentarzach!