YouTuberki biją rekord podczas akcji WOŚP!

YouTuberki biją rekord podczas akcji WOŚP!

Na temat akcji charytatywnych pisaliśmy już wielokrotnie. Twórcy YouTube bardzo angażują się we wszelkiego rodzaju inicjatywy, których głównym celem jest pomoc osobom potrzebującym. Tym razem jednak mamy do czynienia z ideą innego rodzaju. Polega ona na promowaniu w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Co roku ogromna grupa osób zbiera się, by jednocześnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową. W tegorocznej akcji także YouTuberki biją rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Dokładnie 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tego powodu, w połowie miesiąca, WOŚP organizuje coroczne wielkie bicie rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W 2013 roku liczba osób biorących udział w akcji wynosiła 83 111 z 1132 instytucji, a w roku 2015 wzrosła do 92 049 jednocześnie przewyższając poprzedni wyczyn. Wszystkie informacje dotyczące tej inicjatywy znajdziecie na tej stronie. Wypełnienie odpowiedniego formularza wystarczy, aby pomóc w uświadamianiu ludzi, jak ważna jest znajomość sztuki pierwszej pomocy, która przydaje się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Tym razem nawet YouTuberki biją rekord i okazują swoje wsparcie dla szlachetnego pomysłu Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Swój udział zadeklarowały Lisie Piekło oraz Red Lipstick Monster, co ogłosiły na Instagramie Pauliny. Zobaczcie sami!Twórczynie YouTube w ciekawy sposób zachęcają swoich widzów do wspólnego bicia ustalonego wcześniej rekordu i wyrażają swoje poparcie dla inicjatywy WOŚP. Już w poniedziałek 17 października będziecie mieli okazję wspólnie z innymi przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową i pokazać, jak ważna w życiu każdego człowieka jest znajomość zasad pierwszej pomocy. Cel jest oczywiście szczytny, a przy okazji cała akcja pokazuje, jak ważna jest współpraca i wzajemna pomoc w sytuacji, w której dzięki naszej wiedzy jesteśmy w stanie uratować komuś życie. My zachęcamy Was do wypełnienia krótkiego formularza zgłoszeniowego i wzięcia udziału w wydarzeniu organizowanym przez WOŚP. Zarówno twórcy YouTube, jak i widzowie mogą pokazać, że Polska potrafi pomagać i zna poszczególne kroki przeprowadzania pierwszej pomocy jak własną kieszeń. Dlatego zdecydowanie popieramy i jesteśmy dumni z chęci wsparcia tego pomysłu przez Red Lipstick Monster oraz Lisie Piekło.


A czy Wy wam również podoba się zaangażowanie dziewczyn? Potraficie już przeprowadzać pierwszą pomoc? Piszcie w komentarzach!