YouTuber zbudował własnego iPhone'a za połowę ceny

YouTuber zbudował własnego iPhone'a za połowę ceny

Ludzka ciekawość nie zna granic - bezustannie szukamy nowych wyzwań i próbujemy zbadać rzeczy, jakich nikt się nigdy nie podjął. Takie ciekawe wydarzenia możemy zauważyć również na YouTube, gdzie przeróżni twórcy próbują swoich sił w teoretycznie niezbyt realnych celach. Jednym z nich jest chociażby próba samodzielnego zbudowania iPhone'a za połowę ceny przez pewnego zagranicznego YouTubera.


Wydawać by się mogło, że samodzielne zbudowanie takiego sprzętu, bazując wyłącznie na materiałach z chińskiego sklepu z elektroniką, nie jest możliwe. Okazuje się jednak, że można to zrobić bez większego problemu jeśli ma się tylko odpowiednie narzędzia oraz cierpliwość.

Scotty Allen, bo tak nazywa się twórca, który podjął się tego niecodziennego wyzwania, wychwycił pomysł podczas spotkania z chińskimi fascynatami elektroniki i technologii. Zastanawiali się oni, czy możliwe jest zbudowanie tak zaawansowanego telefonu jakim jest iPhone na podstawie pojedynczych części zdobytych na bazarach z elektroniką. Allenowi nie pozostało nic innego jak sprawdzić te domysły poprzez praktykę.

Tak też zrobił - przez kilka miesięcy szukał części do telefonu w przeróżnych sklepach i na wielu stoiskach. Niektóre z nich musiał nabywać po parę razy, gdyż po prostu nie działały. Wszystko zawarł w dość długim materiale, który opublikował na swoim kanale.Zakładając, że wszystkie komponenty były sprawne - całkowity koszt własnoręcznego zmontowania iPhone 6S 16GB to około 300$, co stanowi mniej niż połowę tego, co trzeba zapłacić za oryginał. Oczywiście podziwiamy twórcę za sam pomysł i kreatywność, lecz zastanawiamy się, czy taki telefon będzie sprawny po dłuższym czasie.

Co sądzicie o własnoręcznym zbudowaniu iPhone'a? Piszcie!


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Apple pozwoli zdecydować czy wolimy mieć wydajniejszy telefon, czy baterię!

Procesory, które ogrzewają mieszkania? To się dzieje!

Xiaomi nie takie lepsze, czyli nowa skandaliczna cena Mi Mix 2

Co dzieje się na targach CES 2018? Relacja Kuby Klawitera!

Microsoft potwierdza, że łatki na Spectre i Meltdown spowolnią nasze komputery!

Apple podało nową cenę za wymianę baterii w iPhonie. Jest taniej!