YouTuber wysłał Big Maca w kosmos i podbił tym internet

YouTuber wysłał Big Maca w kosmos i podbił tym internet

Killem to brytyjski YouTuber, który postanowił wysłać w kosmos Big Maca. Jego kosmiczną przesyłkę znalazł dozorca nadzorujący stadion w miejscowości Colchester, a o całej sytuacji usłyszeli także pracownicy restauracji McDonalds. 


YouTuber Tom Stanniland postanowił spróbować Big Maca prosto z kosmosu. Hamburger przymocowany został do polistyrenowego pudła razem z kamerą GoPro i nadajnikiem GPS, a cała konstrukcja podczepiona została do balona meteorologicznego. Dodatkowo została ona zabezpieczona spadochronem, który miał sprawić, że pudełko nie roztrzaska się o ziemię podczas lądowania. Kosmiczna przesyłka spadła na boisko treningowe klubu piłkarskiego Colchester United, a znalazł je pracujący na stadionie dozorcaTwórca pospieszył więc z wizytą w klubie, gdzie po przyjeździe zjadł Big Maca. Cała historia udokumentowana została w filmie opublikowanym na kanale YouTubera. Materiał obejrzany został blisko 700 tysięcy razy.


Wydarzenie zainteresowało samą firmę McDonalds, która usłyszała o pomyśle twórcy i o finale lotu przesyłki z Big Mac'em. Restauracja w mieście, gdzie zakupiony został kosmiczny burger przygotowała dla zawodników klubu specjalne zestawy między innymi właśnie z Big Mac'ami.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.