Cyfry arabskie w polskich szkołach? YouTuber pyta przechodniów!

Cyfry arabskie w polskich szkołach? YouTuber pyta przechodniów!

Popularnych żartów i tzw. pranków nie ma końca. Twórca YouTube - Krzysztof Wójtowicz z kanału Refleksja TV postanowił w sprytny sposób wkręcić mieszkańców Krakowa. Udało mu się pokazać, jakie podejście do sprawy uchodźców mają Polacy.


Znamy wielu twórców, którzy na swoich kanałach zajmują się głównie robieniem dowcipów z udziałem przypadkowych przechodniów. Nie jest to na pewno nowością na polskim YouTube. Krzysztof Wójtowicz wykorzystał jednak to, jakie podejście mają Polacy w stosunku do Muzułmanów. Biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia związane  z  uchodźcami, postanowił zapytać krakowian o to, co sądzą o innowacyjnym pomyśle Unii Europejskiej na wprowadzenie nauczania cyfr arabskich w polskich szkołach.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w naszym kraju używamy właśnie tego systemu liczbowego. Twórca YouTube pokazał, że samo słowo "arabskie" wzbudza w Polakach negatywne odczucia. Większość osób, które zapytał o zdanie, nie zdążyła nawet pomyśleć nad sensem pytania,a już mówiła, że osobiście nie zgadza się na ten pomysł Unii Europejskiej. Oczywiście nie każdy dał się wkręcić i z wyraźnym zdziwieniem w oczach dosłownie tłumaczył pytającemu to, że używamy cyfr arabskich na co dzień i to właśnie ich uczą się dzieci w polskich szkołach.


Ten eksperyment społeczny wyraźnie pokazuje, jak bardzo negatywne podejście mają Polacy, a w tym przypadku krakowianie, do sprawy uchodźców w Polsce. Nie jest to nic dziwnego ze względu na wiele niedawnych zamachów i tragedii, które w znacznej większości są dziełem muzułmanów. Nie należy jednak wrzucać do jednego worka wszystkich reprezentantów tej religii, ponieważ nie każdy jest tak ortodoksyjny w swoich wyznaniach, co nie czyni go również potencjalnym terrorystą. Opinię na ten temat pozostawiamy Wam.


Czy Wy w pierwszym odruchu także zareagowalibyście impulsywnie na takie pytanie, a może nie dalibyście się wkręcić? Piszcie w komentarzach!


Joanna Kowalska


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.

Mniej Więcej wystartowało z bardzo dobrym wynikiem!

Organizacja Virtus.pro sprzedana za 100 mln dolarów!

Bardzo dobre przyjęcie zwiastuna "Pitbull. Ostatni pies". Będzie rekord?

Poznaliśmy nową jednostkę czasu według Facebooka!

Kasia tłumaczy, dlaczego zrobiła pozwolenie na broń

SA Wardęga ostro o Deynn i Majewskim. Ujawnia nowe informacje!