Cyfry arabskie w polskich szkołach? YouTuber pyta przechodniów!

Cyfry arabskie w polskich szkołach? YouTuber pyta przechodniów!

Popularnych żartów i tzw. pranków nie ma końca. Twórca YouTube - Krzysztof Wójtowicz z kanału Refleksja TV postanowił w sprytny sposób wkręcić mieszkańców Krakowa. Udało mu się pokazać, jakie podejście do sprawy uchodźców mają Polacy.


Znamy wielu twórców, którzy na swoich kanałach zajmują się głównie robieniem dowcipów z udziałem przypadkowych przechodniów. Nie jest to na pewno nowością na polskim YouTube. Krzysztof Wójtowicz wykorzystał jednak to, jakie podejście mają Polacy w stosunku do Muzułmanów. Biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia związane  z  uchodźcami, postanowił zapytać krakowian o to, co sądzą o innowacyjnym pomyśle Unii Europejskiej na wprowadzenie nauczania cyfr arabskich w polskich szkołach.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w naszym kraju używamy właśnie tego systemu liczbowego. Twórca YouTube pokazał, że samo słowo "arabskie" wzbudza w Polakach negatywne odczucia. Większość osób, które zapytał o zdanie, nie zdążyła nawet pomyśleć nad sensem pytania,a już mówiła, że osobiście nie zgadza się na ten pomysł Unii Europejskiej. Oczywiście nie każdy dał się wkręcić i z wyraźnym zdziwieniem w oczach dosłownie tłumaczył pytającemu to, że używamy cyfr arabskich na co dzień i to właśnie ich uczą się dzieci w polskich szkołach.


Ten eksperyment społeczny wyraźnie pokazuje, jak bardzo negatywne podejście mają Polacy, a w tym przypadku krakowianie, do sprawy uchodźców w Polsce. Nie jest to nic dziwnego ze względu na wiele niedawnych zamachów i tragedii, które w znacznej większości są dziełem muzułmanów. Nie należy jednak wrzucać do jednego worka wszystkich reprezentantów tej religii, ponieważ nie każdy jest tak ortodoksyjny w swoich wyznaniach, co nie czyni go również potencjalnym terrorystą. Opinię na ten temat pozostawiamy Wam.


Czy Wy w pierwszym odruchu także zareagowalibyście impulsywnie na takie pytanie, a może nie dalibyście się wkręcić? Piszcie w komentarzach!


Joanna Kowalska


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.