YouTuber stworzył największe na świecie działające Nintendo Switch

YouTuber stworzył największe na świecie działające Nintendo Switch

YouTuber - Michael Pick - postanowił stworzyć "największe Nintendo Switch" na świecie. Wykorzystał do tego trójwymiarowy druk, ogromny telewizor 4K oraz oryginalną konsolę.


Twórcy internetowi dosyć często bywają kreatywni - spod ich rąk wychodzą naprawdę zadziwiające przedsięwzięcia. Przeprojektowana konsola Nintendo Switch autorstwa Michaela Picka jest tego idealnym przykładem.

Przygotowanie drewnianych elementów będących imitacją kontrolerów od Switcha to temat dość oklepany i na YouTube można natknąć się na mnóstwo tego typu projektów. Michael Pick poszedł jednak o krok dalej i stworzył funkcjonalny sprzęt. W jaki sposób?

Wszystkie przyciski wydrukował w 3D oraz umieścił w drewnianej obudowie. Podpięte one zostały do oryginalnych Joy-Conów, co pozwoliło na sterowanie w grach przy wykorzystaniu ogromnych klawiszy. Nie jest to oczywiście komfortowe, ale działa!Nie zabrakło rzecz jasna ogromnego telewizora o rozdzielczości 4K podłączonego do zwykłego Switcha. Cała konstrukcja waży niemalże 30 kilogramów oraz ma 70 cali w poziomie i 30 cali w pionie. Robi wrażenie.

Oczywiście mówimy tu o jedynie (lub aż) kreatywnym wykorzystaniu konsoli Nintendo Switch - to ona wciąż jest sercem projektu i bez niej reszta konstrukcji byłaby bezużyteczna. Tak czy siak mówimy tu o ogromnym wkładzie twórcy i niewątpliwie ciekawostce dla wszystkich fanów sprzętu od japońskiego koncernu.

Co ciekawe, "największy Switch na świecie" został przekazany Szpitalowi Dziecięcemu Saint Jude's.

 

Co sądzicie o projekcie Michaela Picka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.