YouTuber stracił pracę przez swój kanał!

YouTuber stracił pracę przez swój kanał!

Nieco bardziej znani YouTuberzy, muszą liczyć się z tym, że ich materiały docierają to pewnej grupy odbiorów, wśród której mogą znaleźć się osoby z ich bliskiego otoczenia. Gdy tworzą kontrowersyjną treść, może wiązać się to z pewnymi nieciekawymi konsekwencjami, które są przez nie podejmowane.


Tak było m.in. w przypadku Unboxalla, który to przez to, że w nietypowy sposób przedstawia swoją pasję w internie, usłyszał od nauczycieli proste ultimatum - albo kończy z YouTube, albo zostaje wyrzucony ze szkoły... Tym razem chodzi jednak o twórcę kanału "Wiem co ćpiem" - kanału, który prowadzony jest przez Mestosława, zainteresowanego tematem substancji psychoaktywnych, który dzieli się wiedzą o narkotykach wolną bez stereotypów. Po sporym zainteresowaniu jego kanałem, pewnego dnia został wezwany przez swoich przełożonych w pracy do rozmowy na temat twórczości. Według nich, pewne firmy które oglądają jego filmy, mogą nie podjąć w przyszłości współpracy z ich firmą. Twórca "Wiem co ćpiem" także usłyszał ultimatum - miał usunąć kanał lub filmy, w których pokazuje substancje psychoaktywne. Inaczej, zostałby wyrzucony pracy. Mestosław był pewien, że chce kontynuować swój projekt na YouTube i to także przedstawił swoim przełożonym. W związku z tym, w trybie natychmiastowym otrzymał on wypowiedzenie umowy o współpracy, która trwała przez lata. YouTuber powiedział, że rozumie decyzję firmy, ale nie spodziewał się, że zostanie ona podjęta tak szybko.
Twórca w swoim filmie zapowiedział co dalej. Powiedział, że nadal ma ogromną ochotę spełniać się na YouTube i kontynuować nagrywanie materiałów dotyczących jego zainteresowań, mimo wielkich problemów z reklamami na jego kanale (a także wsparciem z zewnątrz - jego profil na Patronite został zbanowany po publikacji powyższego filmu). Mestosław opowiedział na sam koniec także o spotkaniu z policją, które bardzo go zaskoczyło.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.

Trwa charytatywny stream Ja,Paczka - zebrano już ponad 50 tysięcy złotych!

Krzysztof Gonciarz wystawi na WOŚP niezwykle wartościowy przedmiot!

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Charytatywny stream Ekipy Fantasy wystartował! Do 15 zebrali ponad 10 tysięcy złotych

Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Tajemnicze zmiany na kanale Boxdela. Co mogą oznaczać?