YouTuber stracił pracę przez swój kanał!

YouTuber stracił pracę przez swój kanał!

Nieco bardziej znani YouTuberzy, muszą liczyć się z tym, że ich materiały docierają to pewnej grupy odbiorów, wśród której mogą znaleźć się osoby z ich bliskiego otoczenia. Gdy tworzą kontrowersyjną treść, może wiązać się to z pewnymi nieciekawymi konsekwencjami, które są przez nie podejmowane.


Tak było m.in. w przypadku Unboxalla, który to przez to, że w nietypowy sposób przedstawia swoją pasję w internie, usłyszał od nauczycieli proste ultimatum - albo kończy z YouTube, albo zostaje wyrzucony ze szkoły... Tym razem chodzi jednak o twórcę kanału "Wiem co ćpiem" - kanału, który prowadzony jest przez Mestosława, zainteresowanego tematem substancji psychoaktywnych, który dzieli się wiedzą o narkotykach wolną bez stereotypów. Po sporym zainteresowaniu jego kanałem, pewnego dnia został wezwany przez swoich przełożonych w pracy do rozmowy na temat twórczości. Według nich, pewne firmy które oglądają jego filmy, mogą nie podjąć w przyszłości współpracy z ich firmą. Twórca "Wiem co ćpiem" także usłyszał ultimatum - miał usunąć kanał lub filmy, w których pokazuje substancje psychoaktywne. Inaczej, zostałby wyrzucony pracy. Mestosław był pewien, że chce kontynuować swój projekt na YouTube i to także przedstawił swoim przełożonym. W związku z tym, w trybie natychmiastowym otrzymał on wypowiedzenie umowy o współpracy, która trwała przez lata. YouTuber powiedział, że rozumie decyzję firmy, ale nie spodziewał się, że zostanie ona podjęta tak szybko.
Twórca w swoim filmie zapowiedział co dalej. Powiedział, że nadal ma ogromną ochotę spełniać się na YouTube i kontynuować nagrywanie materiałów dotyczących jego zainteresowań, mimo wielkich problemów z reklamami na jego kanale (a także wsparciem z zewnątrz - jego profil na Patronite został zbanowany po publikacji powyższego filmu). Mestosław opowiedział na sam koniec także o spotkaniu z policją, które bardzo go zaskoczyło.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.