Znany YouTuber został skrytykowany za kontrowersyjną miniaturkę filmu

Znany YouTuber został skrytykowany za kontrowersyjną miniaturkę filmu

Jeden z twórców internetowych spotkał się z ogromną krytyką po opublikowaniu materiału z podróży opatrzonego kontrowersyjną i niezbyt delikatną miniaturką. 


Fifi "Fidias" Panayiotou to dosyć popularny YouTuber, który nagrywa przeróżnego rodzaju wyzwania, pranki czy nawet klipy podróżnicze. Na swoim kanale zgromadził około 777 tys. subskrybentów i sam nie ukrywa, że mocno inspiruje się MrBeastem - widać to szczególnie po miniaturkach.

Jedna z nich spowodowała jednak, że na twórcę spadła właśnie ogromna fala krytyki. Fidias znajduje się obecnie w Burundi (kraj położony w Afryce Wschodniej), gdzie nagrywa dosyć specyficzne materiały, które mają na celu przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania wśród widzów.

 Najnowszy film opatrzony został tytułem "I Spent 100 Hours In The World's Poorest Country", co już samo w sobie wywołało kwaśne miny u części użytkowników. Główne skrzypce gra tu jednak miniaturka, gdzie widzimy szczęśliwego twórcę otoczonego przez grupę burundyjskich dzieci. Tego typu sposób prezentacji nie kojarzy się zbyt dobrze.Co jednak ciekawe, Fidias dzień po opublikowaniu filmu skorygował grafikę. Teraz jest on ustawiony na równi z dziećmi (wcześniej stał) i obejmuje je rękoma. Nie da się ukryć, że teraz wygląda to dużo lepiej.

Internauci zwracają jednak także uwagę na wręcz niesmaczną próbę upodobnienia się do MrBeasta poprzez stosowanie identycznych miniaturek czy tytułów materiałów. Mimo że same zamiary twórcy jeśli chodzi o wyjazd do Burundi i pomoc dzieciom były okej, to jednak te chęci zostały przytłumione przez inne elementy.

Influencer do tej pory nie odniósł się do krytyki. Być może niedługo pojawi się oświadczenie.

Co sądzicie o całej sprawie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.