Został pozbawiony stypendium ze względu na bycie YouTuberem

Został pozbawiony stypendium ze względu na bycie YouTuberem

YouTube dla jednych twórców jest pracą, a dla innych tylko dodatkiem do codziennych zajęć. Często YouTuberzy poza portalem mają także inne zajęcia, jak na przykład szkoła. Wiele osób często porusza tematy związane ze swoją edukacją, jednak w przypadku YouTubera Donalda De La Haye, materiały na temat futbolu pozbawiły go stypendium. 
Donald De La Haye prowadzi kanał o nazwie Deestroying, na którym pojawiają się głównie vlogi oraz filmy na temat futbolu amerykańskiego. W ciągu 2 lat zdobył około 150 tysięcy subskrypcji oraz ponad 7 milionów wyświetleń pod swoimi 67 filmami. Donald na co dzień trenuje futbol, a dzięki swojej pasji otrzymywał stypendium od organizacji NCAA, która zajmuje się organizowaniem zawodów na wyższych uczelniach w Stanach Zjednoczonych oraz odpowiada także za biznesową stronę sportu studenckiego. Jak się jednak okazało, przez swoją twórczość zostanie on pozbawiony tej specjalnej kwoty.Na swoim kanale Donald zamieścił film, w którym dokładniej przybliżył problem. Duża część tworzonych przez niego materiałów skupia się właśnie na tematyce uprawianego przez YouTubera sportu, co nie podoba się organizacji NCAA. Według niej, nagrania Donalda naruszają ustalone przepisy, a sam twórca nie powinien na nich zarabiać.NCAA zaproponowało, aby w zamian za przywrócenie stypendium Donald zrezygnował z monetyzacji swoich filmów o futbolu. YouTuber odmówił, ponieważ według jego opinii, warunki tego kompromisu nie są w porządku wobec niego.


O wsparcie twórca poprosił swoich widzów i stworzył specjalną zbiórkę pieniędzy. Aby dalej móc uczyć się w swojej szkole i móc ją opłacać, Donald potrzebuje 30 tysięcy dolarów. W ciągu 6 dni udało się zdobyć już 10 tysięcy.

 

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.