YouTuber trafi do więzienia na 7 lat - łapał pokemony w nieodpowiednim miejscu

YouTuber trafi do więzienia na 7 lat - łapał pokemony w nieodpowiednim miejscu

Ubiegły rok został zdominowany przez grę Pokemon GO, która zmusiła graczy do wyjścia z domu. We wrześniu pewien Rosjanin również udał się na poszukiwania Pokemonów, jednak wybrał on do tego dość specyficzne miejsce, a dokładniej cerkiew, czyli prawosławną świątynię. Jego wyczyn nie został niestety puszczony w niepamięć. 


Problemy rosyjskiego YouTubera - Ruslana Sokolovsky'iego zaczęły się dokładnie wtedy, gdy na jego kanale subskrybowanym przez ponad 300 tysięcy osób pojawiło się nagranie z łapania Pokemonów w cerkwi. Film został wrzucony w sierpniu ubiegłego roku. Już wtedy informowaliśmy was o jego możliwych konsekwencjach na naszej stronie. Do tej pory materiał tego twórcy został obejrzany już ponad 1 700 000 razy.


Po całym zajściu twórca został zatrzymany w areszcie na dwa miesiące, lecz to nie koniec jego koszmaru. Ostatni proces sądowy i rozprawa zadecydowały o tym, że ma on spędzić w więzieniu aż 7 lat. Na chwilę obecną Ruslan przebywa w areszcie domowym. Sam przyznaje jednak, że nie przeprosi publicznie osób, które w jakikolwiek sposób poczuły się dotknięte przez jego film. Jeśli jednak Kościół prawosławny będzie domagał się kary w postaci np. pracy na rzecz jednego z ich wolontariatów to zrobi to ze względu na ludzi, którym będzie mógł pomóc.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.