YouTuber

YouTuber "Okiem kosmetologa" pozwany przez markę kosmetyczną

Jeśli śledzicie wydarzenia w internecie, być może słyszeliście wcześniej o firmie Skin79, która swego czasu była skonfliktowana z Deynn. O marce w grudniu 2019 roku wypowiedział się także twórca kanału "Okiem kosmetologa". Jak się teraz dowiadujemy, został on pozwany przez wspomnianą markę kosmetyczną, a w sprawie właśnie zapadł wyrok. 


Kacper Linczewski został pozowany za zniesławienie marki po tym, jak ocenił skład jej kosmetyków jako "śmieciowy". Sąd skazał go na miesiąc prac społecznych, a YouTuber musi także zamieścić przeprosiny na swoim kanale. Wyrok nie jest jednak jeszcze prawomocny, a twórca już zapowiedział apelację. Film, o który mowa, nadal jest dostępny na jego kanale YouTube.O sprawie poinformowała w ostatnich dniach sama marka Skin79, która podzieliła się decyzją sądu na swoim Instagramie.

Co ciekawe, marka napisała: "Przed nami jeszcze bardzo dużo batalii sądowych w imię walki z hejtem i hejtem gospodarczym oraz nieuczciwą konkurencją. Niestety także z osobami, z którymi współpracowaliśmy". Na story został oznaczony profil Deynn i Majewskiego. Wszystko wskazuje zatem na to, że marka kosmetyczna podjęła lub ma zamiar podjąć kroki prawne w związku z zeszłoroczną aferą. Przypomnijmy, że Deynn przez pewien czas była ambasadorką marki Skin79, z która skonfliktowała się niedługo później. Z czasem współpraca została zerwana bez porozumienia stron.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.