YouTuber dokonał niemożliwego. Stworzył idealne koło w Minecraft

YouTuber dokonał niemożliwego. Stworzył idealne koło w Minecraft

W zeszłym tygodniu, YouTuber Mysticat dokonał niemożliwego. W Minecrafcie pozbawionym modów stworzył koło! Wideo z tego dokonania zostało obejrzane już ponad 13 milionów razy.


Minecraft to od zawsze synonim sześciennego świata. Pojedyncze bloki w grze pozbawione są jakichkolwiek zakrzywień. Stworzenie koła w grze wydaje się zatem niemożliwe w tytule bez wgranych dodatkowych modów. Mysticac przedstawił jednak, że da się tego dokonać. Jest to bardzo trudne i wymaga zastosowania konkretnych komend, jednak nie jest niemożliwe. W filmie YouTuber pokazał krok po kroku, jak doszedł do stworzenia niemal perfekcyjnego koła.W projekcie gracz wykorzystał wózek kopalniany i fakt, że można go obrócić. W momencie dużego nałożenia tekstur wózka, jest możliwe stworzenie czegoś na wzór koła. Twórca jednak wiedział, że nie jest to idealny okrąg więc wspomógł się dodatkowymi blokami, od których odbijał się wózek. Nadal nie było to jednak coś, co satysfakcjonowało twórcę. Wspomógł się zatem serią poleceń w konsoli, wykorzystując dodatkowo stojak na zbroję. Po serii kolejnych komend, udało się mu stworzyć niemal perfekcyjne koło. Powyższy film YouTubera został obejrzany w kilka dni ponad 13 mln razy.

Mysticat kilka dni później postanowił stworzyć jeszcze jedną "niemożliwą rzecz" w Minecraft, a mianowicie kulę. Tym razem nie udało się jednak osiągnąć tak spektakularnego efektu, ale mimo wszystko warto obejrzeć starania twórcy. 

Wiedzieliście już efekty prac Mysticata?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.