YouTube zmusi twórców do dwuetapowej weryfikacji konta

YouTube zmusi twórców do dwuetapowej weryfikacji konta

YouTube już niedługo wymusi na twórcach skorzystanie z funkcji dwuetapowej weryfikacji konta. Jeśli się na to nie zdecydują, to zablokowany zostanie im dostęp do sekcji Studio.


Wszyscy influencerzy należący do programu partnerskiego YouTube zostaną zmuszeni do dwuetapowej weryfikacji swojego konta. Google chce w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo oraz zmniejszyć ryzyko np. kradzieży konkretnych kanałów.

Już od 1 listopada osoby zarabiające na YouTube będą musiały więc zabezpieczyć swoje konto m.in. specjalnym kodem wysyłanym w formie SMS lub generowanym poprzez np. aplikację Google Authenticator. Jeśli tego nie zrobią, to nie będą mogły przejść do sekcji YouTube Studio.

Osoby nienależące do programu partnerskiego i nieczerpiące korzyści finansowych z YouTube wciąż będą mogły przesyłać filmy bez konieczności aktywacji dwuetapowej weryfikacji. Dodatkowe zabezpieczenie jednak zawsze się przyda.

 Niekiedy mamy bowiem do czynienia z przykrymi sytuacjami związanymi z chociażby kradzieżą konta. Warto tu wspomnieć o kanale Uwaga! Naukowy Bełkot, na który włamano się niedawno  w środku nocy. Dwuetapowa weryfikacja konta oczywiście nie gwarantuje stuprocentowej ochrony, lecz rzecz jasna nieco ją zwiększa.

 

Co sądzicie o decyzji YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.