YouTube zmienia zasady. Platforma pozbawi zarabiania treści

YouTube zmienia zasady. Platforma pozbawi zarabiania treści "niskiej jakości"

YouTube zapowiedział ważne zmiany w wytycznych dla społeczności. Platforma ogłosiła, że wkrótce zacznie demonetyzować niektóre kanały, których content oznaczany jest jako "przeznaczony dla dzieci", a zawiera treści "niskiej jakości", które przekazują negatywne postawy lub są za bardzo komercyjne.


Kwestia ochrony dzieci na YouTube jest jednym z głównych kierunków platformy w ostatnich latach. Przymus oznaczania treści dla dzieci na stronie, to tylko jeden z przykładów działań giganta w tym obszarze. Teraz Google zapowiada kolejne zmiany, które dotyczą zasad jakości treści przeznaczonych dla najmłodszych. Mowa o filmach, które trafiają na YouTube Kids oraz do programu partnerskiego serwisu. Jeśli dany film oznaczony jako "przeznaczony dla dzieci" zostanie oceniony przez YouTube jako materiał "niskiej jakości", film bądź cały kanał zostanie ukryty przed najmłodszymi oraz pozbawiony zarabiania.Co dla YouTube oznaczają treści niskiej jakości? Mają to być materiały zachęcające do wszelkich negatywnych zachowań lub postaw, filmy zbyt komercyjne lub takie, które utrudniają zrozumienie przekazu. Za treści wysokiej jakości platforma uzna natomiast wszelkie produkcje przekazujące pozytywne wartości, pobudzające ciekawość, kreatywność i wyobraźnię.

Nowe zasady mają zacząć obowiązywać wraz z początkiem listopada, a nieprzestrzeganie zasad przy publikacji filmów dla dzieci, ma skutkować demonetyzacją całych kanałów oraz jego usunięciem z programu partnerskiego.

Źródło: YouTube / TechCrunch.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.