YouTube zasugeruje treści z Google związane z oglądanym filmem

YouTube zasugeruje treści z Google związane z oglądanym filmem

YouTube został częściowo zintegrowany z Asystentem Google. Podczas oglądania filmu przejść będzie można do sekcji zawierającej treści związane z jego tematyką.


YouTube regularnie wzbogaca się o nowości, które mają na celu swoistą integrację z wyszukiwarką Google. Tak też jest i tym razem - platforma otrzymała właśnie funkcję, która pozwoli na wyszukanie konkretnych informacji na temat oglądanego filmu bez potrzeby wychodzenia z aplikacji.

Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie YouTube, pod każdym odtwarzanym materiałem pojawiać się będą "sugestie dotyczące tematów filmów, które obecnie oglądasz". Mowa tu chociażby o tematyce, występujących osobach czy recenzjach (jeśli klip dotyczy gier czy filmów).

Źródło: 9to5google


Wystarczy otworzyć opis filmu, przewinąć na sam dół i tam powinna pojawić się sekcja z sugestiami napędzana przez Asystenta Google. Kliknięcie w wybraną informację otworzy wyszukiwarkę Google.

Testy funkcji potrwają do 27 października i obejmą aplikację YouTube w języku angielskim na telefony z Androidem. Później deweloperzy wyłączą dostęp do opcji i usprawnią ją w celu publicznego wdrożenia.

 

Co sądzicie o opisanej integracji Asystenta z YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.