YouTube zadba o to, żeby nie oglądać filmów zbyt długo

YouTube zadba o to, żeby nie oglądać filmów zbyt długo

Najnowszy Android P ma zadbać o nasze samopoczucie i w trosce o nas będzie nam przypominał, żebyśmy zrobili sobie przerwę od naszego ukochanego smartfona i odłożyli go na chwilę. YouTube ma otrzymać podobną funkcję.


Google wprowadza nowości nie tylko do Androida, ale i na YouTube. W ustawieniach bowiem znalazła się funkcja, która jest oznaczona jako "przypomnij mi o zrobieniu przerwy". Po skorzystaniu z niej można wybrać 6 różnych limitów czasowych - od 15 do 180 minut. Po upływie wybranego przez nas czasu serwis wyświetli specjalne powiadomienie.

Nie oznacza to jednak zamknięcia aplikacji czy ograniczenia do niej dostępu. W tym aspekcie Google stawia na zdrowy rozsądek i sumienie użytkowników serwisu. Tak to wygląda w praktyce:Funkcja tych przypomnień jest wdrażana stopniowo, dlatego nie wszyscy będą ją mieli w tym samym momencie. Funkcja ta powinna pojawić się na wszystkich smartfonach z iOS i Androidem na przestrzeni kilku następnych tygodni.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.