YouTube zablokuje wszystkie treści antyszczepionkowe

YouTube zablokuje wszystkie treści antyszczepionkowe

YouTube zdecydowało się na zaostrzenie własnego regulaminu. Wszystkie materiały, które zawierają niepotwierdzone naukowo informacje dotyczące szczepionek będą usuwane.


YouTube już na początku pandemii zdecydował się na wprowadzenie pewnych zasad docelowo ograniczających rozprzestrzenianie się fake newsów dotyczących wirusa. Potem do tego grona doszedł temat szczepionek.

Algorytm platformy przez ten czas został nieco dopracowany i jak chwali się Google - od zeszłego roku z serwisu usunięto ponad 130 tys. filmów o charakterze dezinformacji medycznej. Teraz regulamin platformy postanowiono jeszcze bardziej zaostrzyć.

Źródło: pixabay.com (@StockSnap)


Został on wzbogacony o niezgodne z nauką tematy, o których nie można nagrywać materiałów. Mowa tu o chociażby skutkach ubocznych szczepionki pokroju bezpłodności czy autyzmu. Takie treści będą automatycznie usuwane.

Możemy się więc spodziewać znacznie mniejszego natężenia filmów antyszczepionkowych. YouTube już podjął pierwsze kroki i usunął m.in. kilka klipów z kanału rosyjskiej telewizji państwowej RT.

 

Co sądzicie o decyzji YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.