YouTube zablokuje najpopularniejszego muzycznego bota na Discordzie

YouTube zablokuje najpopularniejszego muzycznego bota na Discordzie

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o działaniach Google podjętych wobec muzycznego bota Groovy, który umożliwiał odtwarzanie muzyki na kanałach głosowych Discorda. Teraz gigant zabiera się za kolejnego, prawdopodobnie jeszcze bardziej popularnego bota działającego na tej samej zasadzie.


Kilka tygodni temu Google zmusiło twórców Groovy do wyłączenia serwerów projektu. Powodem było naruszanie świadczenia usług YouTube, gdyż bot wykorzystywał interfejsy API w celach komercyjnych. Groovy oficjalnie przestał działać 30 sierpnia. Nie skończyło to jednak problemów YouTube, gdyż jeszcze większą popularnością cieszył się Rythm.Wydaje się, że popularność drugiego bota nie potrwa długo, bowiem YouTube właśnie wziął się także za niego. Platforma w oficjalnym piśmie żąda od właścicieli projektu zamknięcia go w przeciągu najbliższych siedmiu dni. Z Rythm korzystało do tej pory ponad 560 milionów użytkowników.

Co ciekawe, twórca bota zapowiedział, że jego zespół od dawna spodziewał się takiego finału i od jakiegoś czasu pracował już "nad czymś zupełnie nowym". Nadchodzący projekt teamu odpowiedzialnego za bota ma mieć możliwość łączenia się z Discordem, jednak na ten moment nie znamy jego szczegółów.

Źródło: The Verge

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.