YouTube zablokował kanał popularnego serwisu z filmami dla dorosłych

YouTube zablokował kanał popularnego serwisu z filmami dla dorosłych

W ostatnich dniach YouTube podjął kontrowersyjną decyzję o blokadzie kanału należącego do platformy Pornhub. Kanał jednego z największych serwisów na świecie z filmami dla dorosłych był prowadzony od ośmiu lat i zebrał blisko milion subskrypcji. Co było powodem blokady? 


Jak poinformował YouTube w komunikacie, kanał Pornhuba miał wielokrotnie łamać zasady platformy oraz jej wewnętrzny regulamin. Kanał został zgłoszony za domniemane naruszenie wytycznych społeczności, a ostatecznie YouTube przyznał, że problemem było zewnętrzne linkowanie do stron dla osób pełnoletnich, co nie jest dozwolone w serwisie.

 


Rzecznik Pornhub opublikował oficjalnie oświadczenie w sprawie, pisząc w następujący sposób:
Pornhub zachowuje absolutnie najlepsze środki zaufania i bezpieczeństwa w Internecie i dokłada wszelkich starań, aby nie naruszać żadnych Wytycznych dla społeczności YouTube. Niestety, to tylko najnowszy przykład dyskryminacji osób z branży dla dorosłych, trend widoczny w mediach społecznościowych i we wszystkich innych aspektach życia, zwłaszcza że grupy nieszczerze mylą treści dla dorosłych za zgodą z wykorzystywaniem.

Na ten moment trudno stwierdzić, czy konto platformy jeszcze powróci na YouTube, ale wiele wskazuje na to, że blokada może być dożywotnia. Nie jest to pierwsze usunięcie kanału strony dla dorosłych w mediach społecznościowych. We wrześniu tego roku profil Pornhuba na dobre zniknął z Instagrama.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.