YouTube z własnymi emotkami na czacie niczym Twitch

YouTube z własnymi emotkami na czacie niczym Twitch

Oglądając transmisję na żywo na YouTube, widzowie mogli dotychczas korzystać z pakietu kilkuset standardowych emotikon dostępnych na czacie. Oprócz tego twórcy dodawali własne niestandardowe emoji. W końcu i YouTube postanowił stworzyć swoje emotikony, tak jak już to od dawna robił Twitch.


Nowych, niestandardowych emoji można używać w komentarzach pod zwykłymi filmami, a także na czacie nadawanym na żywo.

Aby korzystać z emotikonów stworzonych przez YouTube, wystarczy kliknąć w ikonę „uśmiechniętej buźki” podczas pisania komentarza. Emotki znajdują się na górze lub zaraz pod niestandardowymi emotikonami YouTubera.

Źródło: YouTube


Emotikony zaprojektowało dla YouTube trzech niezależnych grafików — Abelle HayfordGuy Field oraz Yujin Won. Prawdopodobnie artyści ci będą odpowiedzialni za kolejne projekty graficzne w serwisie.

Tym bardziej że dodany pakiet emotek nie jest zbyt duży, a sam YouTube przyznaje, że na początku specjalnie skupiono się głównie na motywach z gier:
We’re starting with emotes created for Gaming but are working on bringing even more themes of emotes in the future, so stay tuned for emotes for even more communities!

Podobają Wam się nowe emotki czatu? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.