YouTube z własnym dźwiękiem startowym

YouTube z własnym dźwiękiem startowym

YouTube wzbogacił się o specjalny dźwięk, który jest odtwarzany przy każdym uruchomieniu platformy na telewizorach. Nie zabrakło również nieco odświeżonej animacji.


YouTube to usługa znana chyba wszystkim użytkownikom. Jak się jednak okazuje, osoby za nią odpowiedzialne postawiły sobie za cel zwiększenie świadomości internautów odnośnie do rozpoznawalności usługi. Ma w tym pomóc wprowadzona właśnie nowość.

Od kilku dni osoby korzystające z YouTube na telewizorach oraz konsolach muszą chwilę dłużej czekać zanim przejrzą dostępne do oglądania treści. Wszystko za sprawą implementacji autorskiego dźwięku startowego, który wybrzmiewa przy włączaniu aplikacji. Do tej pory usługa nie posiadała charakterystycznego dla siebie dźwięku. Doszła także odświeżona animacja logo, która została zaprojektowana przez agencję kreatywną.Jak możemy wyczytać na oficjalnym blogu:
Pierwotnym założeniem było stworzenie czegoś żywego, angażującego i łatwo rozpoznawalnego, tak aby po usłyszeniu tego dźwięku - nawet jeśli jesteś odwrócony od telewizora lub urządzenia - wiedziałeś, że coś zaraz pojawi się na YouTube. Sprowadziliśmy ekspertów z Antfood, jednego z najlepszych studiów zajmujących się sonicznym brandingiem. Wspólnie staraliśmy się określić, co dokładnie chcieliśmy stworzyć: coś zapadającego w pamięć, rozpoznawalnego i na tyle elastycznego, by dało się go używać na różnych urządzeniach i w różnych kontekstach.

YouTube więc chce pójść tropem innych platform i skomponować dźwięk od razu wpadający w ucho, i kojarzony od razu z konkretnym serwisem. Czy to się uda? Zobaczymy.

 

Słyszeliście już nowy dźwięk startowy YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.