YouTube z opcją subskrybowania wybranych serwisów streamingowych

YouTube z opcją subskrybowania wybranych serwisów streamingowych

YouTube wprowadził właśnie możliwość subskrypcji niektórych platform streamingowych. Nowość ta jest dowodem na to, że Google chce zostać swego rodzaju agregatora różnych serwisów. Czy to dobry pomysł?


YouTube ostatnio wprowadza sporo zmian. Doczekaliśmy się chociażby nowości w obrębie interfejsu oraz podwyżek abonamentu Premium. Teraz natomiast przygotowano ciekawe rozwiązanie dla osób chcących uzyskać dostęp do kilku platform streamingowych.

Zresztą - o takich planach mogliśmy usłyszeć już pewien czas temu. Google jednak nieco zwlekało z implementacją tego rozwiązania. Nazywa się ono Primetime Channels i obejmuje swoim zasięgiem następujące usługi: Showtime, Starz, Paramount+, AMC i ViX+. Łatwo wywnioskować, że te platformy nie są dostępne w Polsce - część z nich wkrótce jednak u nas zadebiutuje pod nazwą SkyShowtime.Na ten moment funkcja jest jednak dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych - tamtejsi użytkownicy mogą za pośrednictwem YouTube wykupić miesięczny dostęp do wyżej wymienionych serwisów, co z pewnością ułatwia cały proces.

Trudno stwierdzić czy narzędzie Primetime Channels będzie dostępne w naszym kraju - wszystko zależy zapewne od zainteresowania na innych rynkach.

 

Co sądzicie o tego typu funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.