YouTube z nowymi zasadami dotyczącymi obraźliwych komentarzy

YouTube z nowymi zasadami dotyczącymi obraźliwych komentarzy

YouTube ponownie zaktualizował zasady dotyczące komentarzy. Tym razem platforma uruchomiła centrum bezpieczeństwa twórców, które pozwala m.in. automatycznie ukrywać obraźliwe komentarze.


Nowe ulepszenie systemu moderacji treści zostało opisane na oficjalnym blogu YouTube. W ramach nowej funkcji, platforma udostępniła między innymi opcję "zwiększ surowość", która pozwala w łatwiejszy sposób znaleźć nieodpowiednie komentarze oraz spam.Tego typu komentarze będą automatycznie trafiały do specjalnej zakładki w YouTube Studio, a twórcy otrzymają możliwość ich akceptacji, usunięcia lub zgłoszenia. W ten sposób w YouTube Studio powstała zupełnie nowa karta, która nosi nazwę "przesłane do sprawdzenia". Twórcy kanału mogą w ten sposób w łatwiejszy sposób zarządzać sekcją komentarzy, jednak działanie z ich strony w ramach nowej opcji nie jest koniecznie.

Zmiany zostały wprowadzone w ramach specjalnego programu YouTube, który dotyczy sprawiedliwości rasowej i równości. YouTube zaznaczył przy tym, że stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo swoich twórców oraz artystów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.