YouTube z nowym narzędziem, które zmienia wideo na Shorts

YouTube z nowym narzędziem, które zmienia wideo na Shorts

YouTube już niedługo otrzyma opcję umożliwiającą konwersję opublikowanego już filmu na format Stories. Twórca będzie mógł przy okazji skorzystać ze wszystkich narzędzi edycyjnych.


Shorts to coraz popularniejsza funkcja na YouTube, która umożliwia twórcom na nagrywanie dodatkowych materiałów i tym samym zwiększanie własnych zasięgów. Już wkrótce krótszy format filmów być może stanie się jeszcze bardziej pożądany.

Wszystko za sprawą ogłoszonej właśnie nowości. Już niedługo wszyscy użytkownicy otrzymają możliwość przekształcenia swoich tradycyjnych filmów w klipy Shorts. Jak dokładnie będzie prezentować się ta funkcja?

Z paska funkcyjnego pod filmem należy wybrać opcję "Create". Wtedy na rozwijanej liście powinna pojawić się możliwość zamiany klipu w Shorts. Oczywiście należy pamiętać, że istnieje limit czasowy i musimy wybrać wyłącznie 60 sekund materiału, który zostanie przekonwertowany.

Źródło: Google


Jeśli klip okaże się za krótki, to bez problemu będzie można dodać coś dodatkowego z galerii lub nagrać fragment filmiku. Przy tak opublikowanym Shorts pojawi się dodatkowo przycisk umożliwiający odtworzenie pełnego materiału. To bez wątpienia przydatna funkcja.

Nowość powinna pojawić się u wszystkich (urządzenia Android i iOS) w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

 

Co sądzicie o nadchodzącej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.