YouTube z nową opcją dotacji twórców

YouTube z nową opcją dotacji twórców

YouTube wprowadza nowy sposób na wspomożenie swoich ulubionych twórców. Mowa o "Super Thanks" - swoistych napiwkach, które można podarować bezpośrednio z poziomu oglądanego filmu. 


YouTube regularnie wprowadza na swoją platformę nowe opcje dotacji twórców. Zapewne jeśli oglądacie transmisje na żywo, to kojarzycie te natychmiastowe możliwości gratyfikacji streamera. Jak się okazuje, w podobny sposób będzie można wysłać pieniądze influencerowi z poziomu oglądanego filmu.

"Super Thanks" to nadchodząca funkcja, którą odnajdziemy pod klipami osób znajdujących się w programie partnerskim YouTube. Pozwoli ona na przelanie influencerowi jednorazowo wybranej kwoty. Do tej pory odbiorca mógł wyłącznie skorzystać z opcji "Wspieraj".

Źródło: YouTube


Na początku pojawią się cztery progi pieniężne - 2, 5, 10 oraz 50 dolarów (każda waluta otrzyma własny odpowiednik). Po przelaniu odpowiedniej kwoty pojawi się specjalna animacja w formie animowanych balonów oraz napisu "THANKS!". Poza tym informacja o wpłacie opublikowana zostanie w formie komentarza pod filmem, więc każdy będzie mógł na niego zareagować.

Źródło: YouTube


Źródło: YouTube


Źródło: YouTube


Nowość wydaje się naprawdę ciekawa - zwłaszcza dla twórców. Jest to oczywiście kolejne źródło ich zarobków. Nie wiadomo czy funkcja trafi od razu do Polski. YouTube wspomniało o 68 krajach, lecz trudno określić czy jesteśmy w tym gronie.

Na początku odbędą się testy opcji, wkrótce trafi do powszechnego użytku.

 

Co sądzicie o funkcji "Super Thanks"? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.