YouTube z monopolem na transmitowanie topowych gier esportowych!

YouTube z monopolem na transmitowanie topowych gier esportowych!

Coraz więcej konkurencyjnych kroków podejmowanych jest przeciwko wieloletniemu liderowi branży streaming'owej, jakim do tej pory bez wątpienia był Twitch.tv. Od drugiej połowy zeszłego roku wielu streamerów przeniosło się na konkurencyjną platformę Marka Zuckerberga- Facebook Gaming, a także na reklamowany patronatem Ninjy- Mixer.com. Coraz więcej w branży ma do powiedzenia także YouTube, który właśnie otrzymał wyłączność w transmitowaniu topowych esportowych tytułów. 


Google podpisał wieloletnią umowę o współpracę ze spółką Activision Blizzard. W wyniku podpisanego przez obie strony dokumentu, YouTube otrzymał wyłączne prawa do transmitowania wszystkich esportowych wydarzeń w ramach tytułów takich jak: Overwatch, Call of Duty oraz rozgrywek turniejowych z Blizzard'owej karcianki Hearthstone. Wszystkie tytuły objęte umową są oglądane przez ogromne ilości widzów, co z pewnością zapewni YouTube sporą podwyżkę renomy w branży mediów strumieniowych.Co interesujące żadna ze stron nie sprecyzowała na jak długo został podpisany kontrakt. Wiadomo tylko, że jest to "wieloletnia umowa" obowiązująca na całym świecie z wyjątkiem Chin, które zgodnie z treścią dokumentu nie wchodzą w zakres porozumienia.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.