YouTube z coraz większą oglądalnością na telewizorach

YouTube z coraz większą oglądalnością na telewizorach

Obecnie coraz mniej ludzi decyduje się na kupno telewizora. Jedną z przyczyn takiej zmiany są niewątpliwie stale rozwijające się strony internetowe z serialami, ale także i sam YouTube. Mimo, że różnica liczby wyświetleń pomiędzy tym serwisem internetowym, a odbiornikami wciąż jest ogromna, to ten pierwszy może pochwalić się coraz to większymi wynikami oglądalności. 


Podczas konferencji International Broadcasting Convention, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Amsterdamie, sam Neal Mohan (dyrektor do spraw produktów) przyznał, że obecnie telewizory są najszybciej rozwijającym się sposobem oglądania. Jednakże widzowie nie tylko oglądają na nich poszczególne stacje telewizyjne, ale także w nowszych modelach wykorzystują specjalne funkcje, pozwalające na odtwarzanie materiałów na przykład z YouTube. Sam Mohan stwierdził, że liczba godzin diametralnie się zmienia.

Wartość ta odnotowuje różne wyniki w zależności od obszaru. W Europie liczba osób oglądających YouTube'a za pośrednictwem aplikacji w telewizorze zwiększyła się dwukrotnie od zeszłego roku. Na chwilę obecną użytkownicy łącznie spędzają 180 milionów godzin w serwisie, co stanowi wzrost o około 45%. Sytuacja wygląda jeszcze lepiej na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie odnotowano blisko 90-procentowy wzrost tej liczby.  Warto także dodać, że w przypadku tradycyjnego oglądania YouTube'a na smartfonach nie nastąpił znaczący wzrost, bowiem od 2017 roku zmienił się z 60% na 70%, czyli tylko o 10 punktów procentowych.Powyższe wyniki pokazują, że coraz więcej osób preferuje korzystanie ze swoich telewizorów inaczej niż pierwotnie. Oglądanie YouTube na swoich odbiornikach staje się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, ale mimo tego, jak oznajmił Mohan - serwis nie zamierza konkurować z tradycyjnymi nadawcami. Zwraca także uwagę, że niezależnie od urządzenia i tego, co oglądają konsumenci, zawsze byli oni częścią YouTube'a.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.