YouTube z automatycznymi napisami podczas streamów dla wszystkich twórców

YouTube z automatycznymi napisami podczas streamów dla wszystkich twórców

YouTube znosi ograniczenia związane z funkcją automatycznych napisów podczas transmisji na żywo. Teraz skorzystają z niej wszyscy twórcy - bez jakichkolwiek wyjątków.


YouTube regularnie stara się wprowadzać ulepszenia dot. napisów. Właśnie zapowiedziano szereg usprawnień i nowości w tym aspekcie, co spodoba się szczególnie osobom niedosłyszącym lub niesłyszącym. O co dokładnie chodzi?

Przede wszystkim opcja aktywacji automatycznych napisów podczas transmisji na żywo powinna być już dostępna dla wszystkich twórców. Do tej pory skorzystać z niej mogli właściciele kanałów z co najmniej 1000 subskrypcjami. Warto jednak pamiętać, że funkcja ta obejmuje obecnie wyłącznie streamy w języku angielskim.

Źródło: YouTube


Niedługo lista obsługiwanych języków zostanie rozszerzona o kolejne dwanaście, lecz niestety na liście nie znalazł się polski. To jednak nie koniec nowości jeśli chodzi o napisy na YouTube.

Jeszcze w tym roku do mobilnej wersji platformy nadejdzie automatyczne tłumaczenie napisów. Obecnie jest ono dostępne tylko z poziomu desktopowej odsłony. Dokładny termin nie jest jednak znany.

Źródło: YouTube


Co ciekawe, YouTube pracuje nad implementacją możliwości dodawania kilku ścieżek audio do filmów (w tym dedykowanej audiodeskrypcji), co ma pomóc twórcom w dotarciu do pokaźniejszego grona odbiorców.

Do YouTube zmierza także usunięta swego czasu opcja dodawania napisów przez społeczność. Ma ona zostać stosownie usprawniona i wzbogacona o szereg dodatkowych funkcjonalności. Jej prezentacja nastąpi jednak dopiero za kilka miesięcy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o zmianach na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.